Rezultate te kerkimit per termin: +Nga +Augustin +Palokaj

Total: 95
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.328Z

Kosovës shpëtimi mund t'i vijë nga Serbia

Bashkësia ndërkombëtare, duke përfshirë edhe miqtë e Kosovës, po e vënë Kosovën përsëri në një pozitë të vështirë, duke insistuar në biseda me Beogradin për status special të veriut. Por, si shumë herë më parë, siç ishte rasti edhe në Kroaci, kur për serbët u propozua au

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:03.197Z

Afera lidhur me EULEX-in, për Brukselin e pakëndshme

Lidhur me aferat korruptive brenda misionit evropian për sundim të ligjit në Kosovë, EULEX, Shpend Kursani, opinionist, thotë se kërcënimi që gazetari i Kohës Ditore, ka pranuar nga zyrtarë të EULEX-it me qëllim të parandalimit të botimit të teksteve të cilat zbardhin korrupsionin b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:20.577Z

Arrestimi me diskreditim gjithëpërfshirësNga Augustin Palokaj Bullgaria nuk duhet të ishte anëtare e Bashkimit Evropian, por për shkak të qëllimeve politike ajo është pranuar së bashku me Rumaninë dhe është bërë anëtare nga 1 janari i vitit 2007. Sot

Nëse dëshironi të lexoni edicionin online të gazetës në PDF klikoni këtu. Arrestimi me diskreditim gjithëpërfshirësNga Augustin Palokaj Bullgaria nuk duhet të ishte anëtare e Bashkimit Evropian, por për shkak të qëllimeve politike ajo është pranuar së bashku me Ruman

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.137Z

Ahmeti: KE e di se Kosova udhëhiqet nga dallaverxhi

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar ndaj vendimit të Këshillit Evropian, i cili ka konsideruar se edhe përkundër shumë përparimeve që ka shënuar Kosova në implementimin e kritereve, ajo nuk ka marrë një rekomandim pozitiv, sa i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.860Z

Promovohet “Kloroform”

Në kafe-librarinë Dit’ e Nat’, më 4 maj 2010 në orën 18:00 do të bëhet promovimi i romanit “Kloroform”. E pranishme në promovim do të jetë Klara Buda. Romani trajton një temë duke u lidhur përmes një morie ngjarjesh që ndjekin njëra-tjetrën me një shpejtësi marramendëse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.008Z

Çitaku: Kosova dhe BE po mendojnë për një plan

Në rast se marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë nuk arrihet atëherë, Kosova dhe BE-ja mund të nënshkruajnë vetë një marrëveshje dhe të mendojnë për një plan B se si do ti qasen strukturave paralele dhe sigurimin e transpa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:21.915Z

Shqipëria liberale?Nga Augustin Palokaj Mediat në Kro¬aci rrallëh¬erë sh¬k¬ruajnë për Shqipërinë. Madje për zgje¬dhjet e fundit as që ka pasur njoftime në Kr¬o¬aci. Këto ditë vere, sikur edhe viteve të tjera, gazetat në Kroaci numërojnë turistët e

Nëse dëshironi të lexoni edicionin online të gazetës në PDF klikoni këtu. Shqipëria liberale?Nga Augustin Palokaj Mediat në Kro¬aci rrallëh¬erë sh¬k¬ruajnë për Shqipërinë. Madje për zgje¬dhjet e fundit as që ka pasur njoftime në Kr¬o¬aci. Këto ditë vere, s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama