Rezultate te kerkimit per termin: +Nga +Baki +Ymeri

Meta: total 75 / total_found 75 / time 0.001 / keyword[0] nga / docs[0] 1257879 / hits[0] 5505849 / keyword[1] baki / docs[1] 1449 / hits[1] 1867 / keyword[2] ymeri / docs[2] 3055 / hits[2] 5958 /
No Pic available
  • 2019-02-01

Vrasja e ish-policit, shokët flasin për lëvizjet e dyshimta në zonë

Prokuroria ka dyshime të forta se 3 vëllezërit Bilali, më i fundit i tyre i vrarë pak ditë më parë, janë viktima të një zinxhiri vrasjesh të nisura 27 vite më parë për shkak të një borxhi. Siç thuhet në raportin e referuar në polici, nga Sektori kundër Vrasjeve, krimet e nisura

Kurti-ambasadorëve: Ju nuk mund ta duani Kosovën më shumë se ne
  • 2016-01-25

Kurti-ambasadorëve: Ju nuk mund ta duani Kosovën më shumë se ne

Albin Kurti tashmë mundet që të marrë pjesë në protestat që po organizon opozita sepse më nuk është as në burg e as në arrest shtëpiak, ndonëse për njërën nga to ishte në arrest shtëpiak. Më 9 janar lideri i Vetëvendosjes gjendej në banesën e tij i rrethuar nga Policia, por n

Kurti-ambasadorëve: Ju nuk mund ta duani Kosovën më shumë se ne
  • 2016-01-25

Kurti-ambasadorëve: Ju nuk mund ta duani Kosovën më shumë se ne

Albin Kurti tashmë mundet që të marrë pjesë në protestat që po organizon opozita sepse më nuk është as në burg e as në arrest shtëpiak, ndonëse për njërën nga to ishte në arrest shtëpiak. Më 9 janar l

Cilët janë 1 mijë funksionarët e regjimit që u dekoruan nga Rama
  • 2015-12-01

Cilët janë 1 mijë funksionarët e regjimit që u dekoruan nga Rama

Me rastin e 70- ­vjetorit të Çlirimit të atdheut, Ministria e Mbrojtjes akordoi rreth një vit më parë për 1.000 veteranë të LANÇ­it, "Medaljen e Mirënjohjes". "Gazeta Shqiptare" ka siguruar ekskluzivisht listën e plotë të papublikuar më parë, ku bien në sy një sërë personalite

No Pic available
  • 2015-11-29

Presidentja e Kosovës apelon për dialog mes opozitës dhe mazhorancës

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga kërkon dialog nga të gjitha subjektet politike në vend me qëllim shmangjen e përdorimit të dhunës dhe vendosjen e rendit demokratik. Apeli i Jahjagës vjen një ditë pas protestave të dhunshme në Prishtinë dhe një ditë para mbajtjes së seancës s

Kosovë, sërish gaz lotsjellës e trazira në Kuvend
  • 2015-11-18

Kosovë, sërish gaz lotsjellës e trazira në Kuvend

Përplasje të dhunshme me policinë dhe arrestime deputetësh. Reagon qeveria dhe opozita Është shndërruar edhe një herë në arenë përplasjesh të dhunshme, pasi deputetët e opozitës ndërprenë seancën plenare ende pa filluar, duke hedhur gaz lotsjellës. Ka ndodhur dje në Kuvendin e Ko

No Pic available
  • 2015-10-15

Arrestimi dhe Lirimi i Albin Kurtit, dy krimet e Isa Mustafës

Duke i marrë të mirëqena informacionet e Lëvizjes "Vetëvendosje" për arrestimin e liderit natyral të kësaj lëvizje, Albin Kurti, që ata e cilësuan si shantazh, edhe lirimi i tij, që po sipas kësaj lëvizje u bë pas protestave të organizuara në shenjë paknaqësie ndaj këtij arr