Rezultate te kerkimit per termin: +Nga +Burani

Meta: total 11 / total_found 11 / time 0.000 / keyword[0] nga / docs[0] 1257879 / hits[0] 5505849 / keyword[1] burani / docs[1] 11 / hits[1] 16 /
Nga Burani te Përbindëshi i detit Kaspik, 5 projektet epike sovjetike (Foto)
  • 2018-12-27

Nga Burani te Përbindëshi i detit Kaspik, 5 projektet epike sovjetike (Foto)

Mediat kanë përpiluar një listë të mrekullive të teknologjisë në Bashkimin Sovjetik që edhe sot mund të cilësohen si projekte epike. Disa prej tyre u ruajtën si trashëgimi, të tjerë u harruan dhe disa ende veprojnë sot. Tu-144, ‘Concord-i Sovjetik’ Një nga dy avionë kom

Ruzhdia deshmitari Votova per djalin ne Greqi
  • 2011-01-29

Ruzhdia deshmitari Votova per djalin ne Greqi

GJYQI/ Buran Danaj deshmoi dje para gjykates se ne kohen e zgjedhjeve te pergjithshme kishte hedhur voten per bashkeshorten dhe djalin qe ne ate kohe nuk ndodheshin ne Shqiperi por ishin jashte shtetit. Kjo deshmi eshte mbeshtetur edhe nga gruaja e tij. FIER - Procesi gjyqesor Ruzhdie ka mbyllur d

No Pic available
  • 2010-04-22

Shqipja gjynahqare

Fondacioni iranian “Saadi Shirazi” n Tiran dhe revista “Perla”, q botohet prej tij q nga viti 1996, i kan kushtuar vmendje t veant njohjes dhe nxjerrjes n pah t lidhjeve t ndrsjella ndrmjet kulturs e gjuhs iraniane dhe kulturs e gjuhs shqipe. Q n numrin e par t saj “P

No Pic available
  • 2010-01-24

Renata - Ju rrëfej tekat e ambasadorëve

 ani jaupajQëndrueshmëria bëhet gjithnjë e më e pamundur kur flitet për stabilitetin e punës. Corientimi mes njerëzve, ndryshimi i përhershëm i adresave, gjithaq! Po ka të tjerë që i gjen po aty ku i ke takuar edhe përpara shumë viteve. Kanë të njëjtën pamje, të njëjt

No Pic available
  • 2009-10-18

Një pallto e re, mbuloni gjithçka, por jo gjunjët

Harrojeni mbështjellësen e zakonshme të zezë apo çfarëdolloj ngjyrë tjetër të errët, pa formë dhe që ju bën të humbisni feminilitetin. Për të përballuar më mirë të ftohtin e stinës surprizojeni veten me një pallto të re. Pallto tw shkurtra Materiale të trasha, njëkohësi

No Pic available
  • 2009-10-10

Pranverë-verë 2010, ngjyrat dhe stili i veshjeve

Modë optimiste ajo e stinës së ardhshme. Shumë pjesë të trupit të zbuluara, jo vetëm nga gjunjtë e poshtë. Prerje, materiale delikate, ngjyra dhe shumë stil. Të zezës i themi: po, por akoma më mirë do të ishte nëse do të ndërthurej me të bardhën në një lojë grafike, ose thje

No Pic available
  • 2009-07-12

Kushina shqiptare, gatimet dhe pijet tradicionale për çdo qytet

Kushina shqiptare është një përzierje e influencave të kushinës turke, asaj ballkanike dhe europiane. Ajo është e njohur për vlerat e larta ushqimore dhe shijen e saj mjaft të mirë. Pothuajse çdo krahinë ofron specialitetet e saja të veçanta. Gatimet Gatimi i mishit të pjekur, sid