Rezultate te kerkimit per termin: +Nga +Elton +Metaj

Meta: total 84 / total_found 84 / time 0.001 / keyword[0] nga / docs[0] 1216774 / hits[0] 5348217 / keyword[1] elton / docs[1] 3567 / hits[1] 6409 / keyword[2] metaj / docs[2] 781 / hits[2] 1134 /
No Pic available
  • 2017-06-19

Nga Elton Metaj / Fushata ndryshe

Nga Elton Metaj / Fushata për zgjedhjet e 25 qershorit është ndër më të veçantat e organizuara ndonjëherë në Shqipëri. Ajo vjen pas një krize të ashpër politike dhe pas një marrëveshje të madhe mes dy forcave kryesore. Pikërisht kjo marrëveshje e madhe ia hoqi nervin fushatës el

No Pic available
  • 2017-06-06

A do të largohet LSI nga qeveria? Përgjigjet Klajda Gjosha

Ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha e ftuar në Ekopolitikë nga Aurora Sulçe në Ora News u pyet se pse Lëvizja Socialiste për Integrim nuk largohet nga qeveria. Pjesë nga deklaratat: Elton Metaj: Pse nuk merr një vendim politik për tu larguar nga qeveria? Gjosha: Gjatë gjithë kohës kem

No Pic available
  • 2017-05-17

Nga Elton Metaj/ Pse nuk është një ditë dështimi

Pritshmëria se një i dërguar amerikan do ta zgjidhte brenda 48 orëve krizën e stërzgjatur politike në Shqipëri nuk rezultoi e vërtetë. Propozime dhe ide u shkëmbyen mes zyrave të Ramës e Bashës gjatë dy ditëve, por mbrëmja e 16 majit nuk ishte fillimi i festës. Marrëveshje nuk pat

No Pic available
  • 2017-05-11

Nga Elton METAJ / Vrasja e butë e 18 qershorit

Bujar Kapexhiu, si regjisor dhe skenarist, e ka mbyllur mjaft bukur një nga veprat e tij më të ndjekura, filmin Edhe kështu, edhe ashtu. Momentin kur zbulohen dilemat reale e të stisura të filmit (kandidatët e shumtë për dhëndër të Almës apo mjekimi i sëmundjes së drejtor Sotirit), au

No Pic available
  • 2017-05-04

Sfida e Vasilit për tu bërë Petrit

Nga Elton Metaj Fluturimi i Ilir Metës drejt Presidencës e detyroi Lëvizjen Socialiste për Integrim të bënte disa spostime të figurave të saj qendrore. Në konventën ndoshta më pasionante dhe emocionuese të historisë 13-vjeçare të Lëvizjes, Petrit Vasili u ngjit në fronin e lënë bo

No Pic available
  • 2017-04-22

Nga Elton Metaj / Telefonata shpëtimtare dhe ushqimi me regji qendrore

Elton Metaj/ Osman Rexha dhe Shahin Basha nuk e kishin menduar kurrë se një ditë fati do ti bashkonte. Të vendosur, njëri në Shushicë dhe tjetri në Hoxharë, të dy të moshuarit kanë ndërtuar jetët e tyre modeste në fshatrat e Elbasanit dhe Fierit. Por në një Shqipëri të vogël mund

No Pic available
  • 2017-04-17

Kriza zgjidhet më 2 maj

Nga Elton METAJ Në lëmshin e datave të lidhura me zgjedhjet parlamentare dhe procesin zgjedhor është gjithnjë e më e vështirë të orientohesh. Të gjithë shqiptojnë apo dëgjojnë 18 qershorin, 9 prillin, 18 prillin, 19 prillin, 29 prillin, 7 majin, 24 korrikun e kështu me radhë. Këto