Rezultate te kerkimit per termin: +Nga +Express

Meta: total 1000 / total_found 19926 / time 0.031 / keyword[0] nga / docs[0] 1257879 / hits[0] 5505849 / keyword[1] express / docs[1] 20784 / hits[1] 25405 /
Grabitja/ Reagon Austrian Airlines: Nuk transferojmë më para nga Rinasi!
  • 2019-04-10

Grabitja/ Reagon Austrian Airlines: Nuk transferojmë më para nga Rinasi!

Një bandë me 5 grabitës të armatosur deri në dhëmbë hyri dje në aeroportin Nënë Tereza dhe arriti të marrë pa i hyrë gjemb në këmbë rreth 10 milionë euro nga barku i avionit të Austrian Airlines. Incidenti i djeshëm me paratë që po transferoheshin për në Vjenë, ka vendosur n

Sekretet e hoteleve që (ndoshta) më mirë mos i zbuloni! 
  • 2019-03-12

Sekretet e hoteleve që (ndoshta) më mirë mos i zbuloni! 

A janë gjithmonë çarçafët të pastër? Ja cilat janë sekretet që hotelet nuk duan që ju ti dini Cili është objekti më i pistë në një dhomë hoteli, ai që do të ishte më mirë të mos e preknit me dorë? A janë vërtet të gjitha dhomat e ezauruara? Çfarë ndodh me takëmet? Nëse

Tragjedi në ajër/ Avioni me 157 pasagjerë rrëzohet 6 minuta pas nisjes
  • 2019-03-10

Tragjedi në ajër/ Avioni me 157 pasagjerë rrëzohet 6 minuta pas nisjes

Një tragjedi ajrore ka ndodhur paraditen e sotme, teksa një avion i Airlines Ethiopian, është rrëzuar pranë qytetit të Bishoftu,  62 kilometra në juglindje të kryeqytetit Addis Abeba Avioni me 157 persona në bord udhëtonte nga kryeqyteti i Etiopisë drejt Nairobit, por sipas Reuters komp

No Pic available
  • 2018-12-31

Rrezikonte të vdiste nga i ftohti, shpëtohet turisti i humbur gjerman

Për më shumë se katër orë një shtetas gjerman ka qëndruar i zhdukur në Brezovicë. Siç mëson Express bëhet fjalë për një gjerman të quajtur Patrik i cili ka ardhur i vetëm në Kosovë dhe ka shpëtuar i gjallë vetëm falë mobilizimit dhe pajisjeve adekuate që kishte me vete. Dje r

No Pic available
  • 2018-12-28

 The Independent guidë për Tiranën: Qyteti që po ndryshon

Një tjetër media prestigjioze ndërkombëtare, kësaj here britanikja The Independent i ka kushtuar Tiranës një reportazh të gjatë, si një ftesë për gjithë lexuesit e saj për ta vizituar atë. Përmes një guide të shoqëruar me foto nga pikat më tërheqëse të kryeqytetit shqiptar, Th

Alarm për gruan me granatë, evakuohen 3 trena në Madrid e Barcelonë
  • 2018-11-07

Alarm për gruan me granatë, evakuohen 3 trena në Madrid e Barcelonë

Policia në Barcelonë evakuoi dy trena në stacionin kryesor hekurudhor me dyshimin se është vendosur bombë. Zyrtarët e policisë deklaruan se pas evakuimit të udhëtarëve nga dy trenat në stacionin e trenit në Sants de Barcelona, në vendngjarje janë dërguar ekipet për asgjësimin e bom

No Pic available
  • 2018-11-03

Amerikanët më të pasur

Rruga drejt pasurisë në Shtetet e Bashkuara mund të vijë nga shumë drejtime. Jeff Bezos i kompanisë Amazon i shtoi miliardat e tij me 132 herë më shumë, duke krijuar një biznes që vetëm disa mund ta kishin konceptuar 25 vite më parë. Falë tregut të tij të fuqishëm në internet, zot