Rezultate te kerkimit per termin: +Nga +Ilir +Beqaj

Meta: total 1000 / total_found 1824 / time 0.025 / keyword[0] nga / docs[0] 1257879 / hits[0] 5505849 / keyword[1] ilir / docs[1] 58832 / hits[1] 102385 / keyword[2] beqaj / docs[2] 4365 / hits[2] 10000 /
No Pic available
  • 2019-04-07

Ja kush janë deputetët e PS që përfituan 111 miliardë lekë nga tenderat

Marrja e tenderave ka qenë një debat që gjithmonë ka trazuar politikën, me palët që akuzojnë njëra-tjetrën për favorizim oligarkësh. Provat flasin se disa deputetë kanë marrë tendera në kundërshtim me ligjin gjatë qeverisjes së Partissë Socialiste 4 deputetët e Partisë Sociali

Top Story/ Spitali Psikiatrit Ligjor, miliona euro u shpërdoruan nga viti 2016 e deri më sot
  • 2019-02-07

Top Story/ Spitali Psikiatrit Ligjor, miliona euro u shpërdoruan nga viti 2016 e deri më sot

Por problemi me të sëmurët mendor, ekspozoi një tjetër fenomen, atë të shpërdorimit të fondeve publike. Të dy qeveritë, si në kohën e Berishës, por edhe në të tashmen, kanë zhdukur miliona euro, të destinuara për ndërtimin e një Spitali Psikiatrik Ligjor. Ky Spital, do të rehab

No Pic available
  • 2019-01-03

PS do ndryshojë Statutin para zgjedhjeve, jo më Forum të Grave

Një grup prej 10 vetësh do të përgatisin deri në mars ndryshimet, që socialistët do ti bëjnë Statutit të partisë së tyre. Me vendim të Asamblesë, ekipi do të drejtohet nga numri dy i partisë, Sekretari i Përgjithshëm Taulant Balla, e përbëhet nga Arben Pëllumbi, Alfred Peza, Bl

Në Spitalin Ushtarak mungojnë protezat! Investimi 100 mln lekë mbeti në ajër
  • 2018-11-16

Në Spitalin Ushtarak mungojnë protezat! Investimi 100 mln lekë mbeti në ajër

Fiks Fare evidentoi këtë situatë e cila ka kohë që vazhdon, ata që vuajnë nga sëmundjet që prekin eshtrat e trupit nuk gjejnë zgjidhje. Emisioni Fiks Fare e solli këtë problematikë nëpërmjet rastit të qytetares Fatmira Braimllari. 48-vjeçarja nga Vloçishti i Korçës e cila vuan p

Teatri, Rama dhe Veliaj takim me Ruçin në Kryesinë e Kuvendit
  • 2018-09-19

Teatri, Rama dhe Veliaj takim me Ruçin në Kryesinë e Kuvendit

Një ditë para zhvillimit të seancës plenare, kryeministri Edi Rama ka shkuar në Kryesinë e Kuvendit, ku po zhvillon një takim me kryeparlamentarin Gramoz Ruçi. Mësohet se Rama shoqërohet në këtë takim nga kryebashkiaku Erion Veliaj si dhe relatori i ligjit për Teatrin, Ilir Beqaj. Në

No Pic available
  • 2018-09-19

Teatri votohet të enjten, opozita e bojkoton, do bëjë kuvend në Vlorë

Të enjten, opozita do të marrë mungesën e katërt në seance plenare. Ora 10:00 do e gjejë shumicën dhe pakicën parlamentare në dy destinacione të ndryshme. Mazhoranca do të votojë e vetme dekretin e Presidentit Ilir Meta për Teatrin bashkë me ndryshimet ligjore, ndërsa Partia Demokr

Tërmeti në Mat, çadra ushtrie për banorët e prekur
  • 2018-08-15

Tërmeti në Mat, çadra ushtrie për banorët e prekur

Të paktën 8 familja në rrethin e Matit janë prekur nga tërmeti, ndërsa tashmë u duhet të jetojnë në çadër, pasi shtëpitë e tyre janë bërë të pa banueshme. Familjarët që kanë kaluar natën në çadër, kërkojnë ndihmën e shtetit, pasi nuk mund të qëndrojnë gjatë aty. Ata