Rezultate te kerkimit per termin: +Nga +Kuebeku

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.508Z

Katalont pr pavarsi

Nj numr i fshatrave dhe i qyteteve n rajonin e pasur spanjoll t Katalonis mbshtetn iden pr pavarsimin e ktij rajoni, n referendumin i cili u zhvillua t dieln. Referendumi u zhvillua n 167 fshatra dhe qytete t Katalonis, rajon ky me 7 milion banor. N fund, pas numrimit t m shum se 90 pr qind t vota

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.642Z

"Ndërtimet pa leje, Berati rrezikon daljen nga UNESCO"

8 korriku i vitit 2008, dita kur qyteti muze i Beratit u pranua në UNESCO, është përkujtuar me një sërë aktivitetesh kulturore, të cilat kanë nisur me konferencën shkencore të organizuar në qendrën kulturore "Margarita Tutulani" të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.055Z

Cirque de Soleil apo Cirku i Diellit dhe artistet e tij

Cirque de Soleil apo Cirku i Diellit eshte krijuar per te argetuar njerezit. Por jane artistet po aq sa skenat fantastike qe e bejne kete shfaqje magjepse. Per te qene pjese e ekipit ata duhet te nderthurin artin me gjimnastiken. Tala Havadi bisedoi me nje prej tyre mbi kete pervoje. E gjithe kjo fi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.684Z

Natyralistet bejne perpjekje per shpetimin e specieve te rrezikuara

Vime keshtu ne rubriken tone te perjaveshme Prirjet e Gjelbra.  Sot do tju njohim me punen e Qendres se Gjelber te Ballkanit per Shpetimin dhe Riprodhimin e Faunes me ekspoziten The Deep te Muzeut te Historise se Natyres ne Londer qe hedh drite mbi jeten ne thellesite e oqeaneve dhe perpjekjet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.520Z

Çfarë ka ndodhur më 24 korrik?

1487 – Qytetarët në Leeuwarden, Holandë, hidhen në grevë kundër një mase që ndalonte importimin e birrës. Prodhimi i birrës njihej pak në atë kohë në vendet skandinave, prandaj holandezët shqetësoheshin se do të mbeteshin pa birrë nga ndërprerja e furnizimit nga jashtë R

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.666Z

Buzëqeshje e dyshimtë në një kontekst të dyshimtë

26-10-2013 / Nga Eden Babani Deklarata e Kryeministrit Erdogan “Turqia është Kosovë dhe Kosova Turqi” u komentua këto ditë nga gazetarë e analistë të shumtë të Kosovës e të Shqipërisë, të cilët, sipas s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama