Rezultate te kerkimit per termin: +Nga +Luan +Kryeministri

Meta: total 1000 / total_found 2569 / time 0.020 / keyword[0] nga / docs[0] 1216774 / hits[0] 5348217 / keyword[1] luan / docs[1] 32000 / hits[1] 42813 / keyword[2] kryeministri / docs[2] 164052 / hits[2] 370373 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Të shtëna me armë jashtë një QV në Shëngjin, plagoset eksponenti i LSI

Gazetari i Ora News Elvis Hila raporton për një incident në Shëngjin. Informacionet e para te mberritura ne oren 10:40 flasin për të shtëna me armë jashtë një Qendra Votimi e cila është ngritur në shkollën e Shëngjinit. “Shikoj një gëzhojë arme dhe një person është dërgua

Vetëm 11% e QV kanë raportuar në KQZ, sdihet pjesëmarrja në rang kombëtar
  • 2017-06-25

Vetëm 11% e QV kanë raportuar në KQZ, sdihet pjesëmarrja në rang kombëtar

Prej orës 07:00 të mëngjesit shqiptarët janë thirrur të votojnë për të zgjedhur sot parlamentin e ri dhe qeverinë e re.   Tre milionë e 452 mijë e 260 shqiptarë të cilët janë thirrur për të votuar  në 5.362 qendra votimi.  Në këto zgjedhje marrin pjesë

Votimi shtyhet deri në orën 20:00, pjesëmarrja e ulët
  • 2017-06-25

Votimi shtyhet deri në orën 20:00, pjesëmarrja e ulët

Prej orës 07:00 të mëngjesit shqiptarët janë thirrur të votojnë për të zgjedhur sot parlamentin e ri dhe qeverinë e re.   Tre milionë e 452 mijë e 260 shqiptarë të cilët janë thirrur për të votuar  në 5.362 qendra votimi.  Në këto zgjedhje marrin pjesë

Pas shtyrjes me 60 minuta, mbyllet zyrtarisht votimi
  • 2017-06-25

Pas shtyrjes me 60 minuta, mbyllet zyrtarisht votimi

Pas shtyrjes me 60 minuta në të gjithë vendin në orën 20:00 është mbyllur zyrtarisht procesi i votimit. Në orën 18:45 KQZ vendosi të shtyjë me 1 orë procesin e votimit. Prej orës 07:00 të mëngjesit shqiptarët janë thirrur të votojnë për të zgjedhur sot parlamentin e ri dhe

KQZ: Sipas informacionit nga 55 % e QV pjesëmarrja: 45. 7 %
  • 2017-06-25

KQZ: Sipas informacionit nga 55 % e QV pjesëmarrja: 45. 7 %

Në orën 21:00 KQZ jep informacion lidhur me pjesëmarrjen në votime në bazë të informacioneve të mbërritura nga 55 % e Qendrave të votimit.  “55 % e QV kanë dhënë informacion lidhur me pjesëmarrjen në votime. Nga këta QV pjesëmarrja në votime ka qenë 45. 7 %” Të d

No Pic available
  • 2017-06-24

LSI denoncon shit-blerjen e votës në Ksamil. Reagon kryeministri Rama

Një ditë para zgjedhjeve, Lëvizja Socialiste për Integrim e Sarandës denoncon një rast shit-blerje të votës. Në faqen e saj në Facebook, thuhet se në Ksamil, makina me targa AA 602 MI, e tipit Lanca me 3 anëtarë të rilindjes, po shpërndajnë lekë ndaj banorëve në këmbim të votës

No Pic available
  • 2017-06-19

LSI me të njëjtën monedhë Ramës: Tepsia e fisit të rilindasve në Delvinë

Akuzave të kryeministri Edi Rama për emërime nepotike në Bashkinë e Delvinës, të drejtuar nga kryebashkiaku Rigels Balili, Lëvizja Socialiste për Integrim iu përgjigj me një listë emrash zyrtarësh të punësuar nga kreu i PS-së në Delvinë. Deputetja Kejdi Mehmetaj nga selia e LSI-së