Rezultate te kerkimit per termin: +Nga +Papa +Benedikti

Meta: total 1000 / total_found 1416 / time 0.010 / keyword[0] nga / docs[0] 1257879 / hits[0] 5505849 / keyword[1] papa / docs[1] 8678 / hits[1] 24630 / keyword[2] benedikti / docs[2] 1646 / hits[2] 3584 /
Abuzimet seksuale, ish-Papa fajëson revolucionin e vitit 1960
  • 2019-04-11

Abuzimet seksuale, ish-Papa fajëson revolucionin e vitit 1960

Ish-kreu i Kishës Katolike, Papa Benedikti XVI, ka publikuar një letër në të cilën fajëson për abuzimet seksuale të klerikëve, lirinë e përgjithshme seksuale të vitit 1960. Ai thotë në letër se revolucioni seksual i vitit 1960 kishte shkaktuar homoseksualitetin në udhëheqjen katoli

No Pic available
  • 2019-02-06

Papa trondit botën: Murgeshat janë përdorur si skllave seksi nga klerikët

Për herë të parë, Papa Françesku ka pranuar se klerikët kanë abuzuar seksualisht me murgeshat dhe se ato janë mbajtur si skllave seksi. Më tej ai shtoi se paraardhësi i tij, Papa Benedikti u detyrua të mbyllte një kongregacion të tërë me murgesha që u abuzuan nga priftërinjtë. Kjo

No Pic available
  • 2018-11-29

Vizitë në Gjenevë, At Georg: Ju tregoj si ka ndryshuar Schumacher!

Michael Schumacher pas aksidentit në Meribel më 29 dhjetor 2013 dhe koma ka fytyrën që “është bërë pak më e plotë, por pjesa tjetër nuk ka ndryshuar”. Këtë e thotë se At Georg Gänswein, kryepeshkop dhe prefekti i Shtëpisë Papale, një nga të paktët që arriti ta vizito

Makinat ekstravagante të 5 udhëheqësve të botës
  • 2018-06-18

Makinat ekstravagante të 5 udhëheqësve të botës

Mbretëresha Elizabeth II lëviz në Bentley, Putini preferon një Aurus Aurus Limousine. Dhe Papa Françesku kishte makinën e paraardhësit të tij në garazh. Njihuni me makinat që ekstravagante të liderëve më të mëdhenj të botës. Bentley Limousine – Mbretëresha Elizabeta II E proj

No Pic available
  • 2017-11-03

Papa: Lufta është ende në këmbë

Nga Nettuno, vendi i shndërruar në simbol të tmerreve të Luftës së Dytë Botërore në Itali, Papa Françesku bëri një prej thirrjeve më të forta e emocionale kundër luftës. “Kur  e shikojmë këtë varrezë – theksoi Ati i Shenjtë gjatë homelisë – themi: N

Çfarë ka ndodhur më 11 shkurt?
  • 2017-02-11

Çfarë ka ndodhur më 11 shkurt?

660 pes – Data tradicionale e themelimit të Japonisë nga perandori Jimmu. 55 – Tiberius Klaud Cezar Britannikus, trashëgimtar i fronit perandorak romak, vdes në rrethanat misterioze në Romë. Vdekja e tij i hap rrugën Neronit për t’u bërë perandor. 1895 – Georgetown

Jodhuna: Stil i një politike paqeje
  • 2017-01-01

Jodhuna: Stil i një politike paqeje

Mesazhi i atit të shentë Papa Francesk për ditën e 50-7ë botërore të paqes, 1 janar 2017   Në fillim të këtij viti të ri u bëj urimet e mia më të sinqerta popujve dhe kombeve të botës, Kryetarëve të Shteteve dhe të Qeverive, si edhe përgjegjësve të bashkësive fetare d