Rezultate te kerkimit per termin: +Nga +Perrallat

Meta: total 123 / total_found 123 / time 0.026 / keyword[0] nga / docs[0] 985075 / hits[0] 4424536 / keyword[1] perrallat / docs[1] 133 / hits[1] 197 /
Arkitekti Maks Velo Perrallat e socializmit permes pllakateve
  • 2015-02-06

Arkitekti Maks Velo Perrallat e socializmit permes pllakateve

e Enjte 5 Shkurt 20151358 pm p classwp-caption-textMaks VeloSSSAbrASSNe Plenumin IV te KQPPSH Kryeministri Mehmet Shehu thote nje fjali te shkurter me tri fjale Jo shije personale Pra udhezimi ishte i prere Asgje personale ne art Po arti prandaj edhe ekziston se eshte nje pru

Pse votoj Syrizen
  • 2015-01-25

Pse votoj Syrizen

e Shtune 24 Janar 20151306 pm BEN BLUSHIbrbr   Greket nuk jane sot populli me simpatik ne Europe Megjithese askush nuk eshte As gjermanet qe jane me te pasurit As francezet qe jane me te sulmuarit As finlandezet qe jane me te lumturit Europa ka pak entuziazem dhe shume pak

Bashkim Shehu Testamenti i Enver Hoxhes per leshimin e pushtetit komunist
  • 2015-01-24

Bashkim Shehu Testamenti i Enver Hoxhes per leshimin e pushtetit komunist

e Premte 23 Janar 20151101 am p classwp-caption-textDjali i ish kryeministrit Bashkim ShehuSSSAbrASSSi u rrezua komunizmi ne Shqiperi A ka rene ai vertet A ishte nje amanet i Enver Hoxhes i vene ne jete nga Pasardhesi i tij Ne menyre jo pak ironike madje edhe tallese Bashkim She

No Pic available
  • 2014-12-20

Mesazhet e takimit me Kinen ne Beograd

e Shtune 20 Dhjetor 20141155 am brbrMENTOR NAZARKObr  br  Takimi i fundit i nivelit te larte i udheheqesve ekzekutive te Ballkanit se bashku me Kryeministrin kinez ishte nje ngjarje e jashtezakonshme ne planin gjeopolitik dhe per te do vazhdoje te flitet shume Megjithese a

Biografia e Zogut arcafi  i virgjerise se Geraldines  cohet si prove ne Parlament
  • 2014-11-06

Biografia e Zogut arcafi i virgjerise se Geraldines cohet si prove ne Parlament

e Enjte 6 Nentor 20141233 pm p classwp-caption-text Foto nga ceremonia e dasmes 7 prill 1938 Zogu dhe Geraldina duke firmosur aktin e martesesbrbrBlendi Fevziu boton biografine 8220Ahmet Zogu Presidenti qe u be mbret8221 brbrDuhet t8217i nenshtroheshe vizites mjekesore per virgj

Ne Shqiperi para se te behesh politikan duhet te jesh shkrimtar
  • 2014-10-30

Ne Shqiperi para se te behesh politikan duhet te jesh shkrimtar

e Merkure 29 Tetor 20141327 pm p classwp-caption-text Studiuesi Mauro GeracibrbrStudiuesi ne Tirane per librin e tij Prometeu ne Shqiperi brbrMauro Geraci Letersia sherben per te rishkruar projektin kombetar brenda historise se re politike  brbrMauro Geraci do ta tregonte vet

Bypass Show Nje veshtrim satirik per ndeshjen ne Beograd
  • 2014-10-19

Bypass Show Nje veshtrim satirik per ndeshjen ne Beograd

brbrAshtu sic pritej ngritja e famujve neper stadiume me simbolet e ekipeve u kthye ne mode Pertej cdo note nacionaliste apo shoviniste moda e ngritjes se mjeteve qe fluturojne dhe qe jane lodra per femije me pankarta apo banderola ka prekur edhe Gjermanine Italine dhe shume shtete evropiane E gjith