Rezultate te kerkimit per termin: +Nga +Prof

Meta: total 1000 / total_found 7657 / time 0.039 / keyword[0] nga / docs[0] 1216774 / hits[0] 5348217 / keyword[1] prof / docs[1] 8107 / hits[1] 15644 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Vettingu, farsa e re e politikës .

Nga Lindita Blinishti Do ta filloj këtë shkrim duke falënderuar seriozisht politikanët që përzgjodhën vettingasit e që smë bënë pjesë të farsës politike të rradhës. U bëra pjesë e kësaj gare, që e tillë smund të jetë, vetëm për të shprehur mbështetjen time ndaj perceptimit

No Pic available
  • 2017-06-19

Katari alias shteti jashtë linje i Gjirit

Nga Cengiz Tomar Vendimi për sanksione ndaj Katarit, vend ky që së bashku me Omanin gjithnjë kanë ndjekur politikë të ndryshme dhe të pavarur nga shtetet e tjera të Gjirit, nën protektoratin e Arabisë Saudite, nuk ishte paramenduar se do të ishte kaq i ashpër. Ndjekja e një politike n

Ernesto Sabato: Historia ime shqiptare
  • 2017-06-14

Ernesto Sabato: Historia ime shqiptare

Luan Rama Ernesto Sabato, shkrimtari i shquar argjentinas dhe ndër më të mëdhenjtë e kontinentit latino-amerikan ka shumë vite që ka vdekur. Një shkrimtar që jetoi gjatë, shumë gjatë dhe që pothuaj një dhjetëvjeçar ai u shkëput nga letërsia, pasi nuk shikonte mirë nga sytë, çka

Monedha dhe shkenca e studimit të saj, Numizmatika
  • 2017-06-14

Monedha dhe shkenca e studimit të saj, Numizmatika

BAJRAM PEÇI* Ngritja dhe funksionimi i një muzeu pranë Bankës së Shqipërisë ishte përpos se fillesa e ndikimit që ky institucion do kish në botën e kulturës e të trashëgimisë së vlerave të saj. Pas zhvillimit të para do kohe të sesionit mbi historinë e tiparet e dizanjit të kart

No Pic available
  • 2017-06-12

Rama batutë me Halim Kosovën: Më të mirë se ne nuk ka

Kryetari i PS, Edi Rama në fjalën e tij në 26 vjetorin e themelimit të kësaj force politike falenderoi të gjithë të pranishmit.  Duke folur për zgjedhjet e 25 qershorit, Rama tha se këto janë zgjedhje historike.  Rama iu drejtua  kandidatit për deputet të PD, Halim Kosov

No Pic available
  • 2017-06-10

Rrokaj: LSI program konkret që mban fjalën

Vlorës dhe gjithë Shqipërisë i duhen njerëz me integritet, njerëz që kanë deshirë dhe energji për një qeverisje më të mire. Kështu është shprehur nga Llakatundi kruyesuesi i listës së LSI Vlorë prof. Shezai Rrokaj teksa ka prezantuar programin elektoral dhe kandidatët e forcës p

Familja apo miqtë, kush është më i rëndësishëm
  • 2017-06-09

Familja apo miqtë, kush është më i rëndësishëm

Lidhjet e forta familjare dhe të miqësisë janë parë gjithmonë si burim lumturie, por sipas një studimi të ri, miqtë mund të jenë më të rëndësishëm edhe se vetë familja. Studiues të Universitetit Shtetëror të Michiganit kanë zbuluar se, sa më shumë rritet njeriu, aq më e rënd