Rezultate te kerkimit per termin: +Nga +Rrogozhina

Meta: total 226 / total_found 226 / time 0.003 / keyword[0] nga / docs[0] 1257879 / hits[0] 5505849 / keyword[1] rrogozhina / docs[1] 233 / hits[1] 267 /
Kriza/ Basha mesazh Ramës: Pranvera e ndryshimit nisi, ska më pazare!
  • 2019-04-07

Kriza/ Basha mesazh Ramës: Pranvera e ndryshimit nisi, ska më pazare!

Nga Rrogozhina, ku u ndal sot në takim me qytetarët,  Lulzim Basha i ka dërguar një mesazh të qartë kryeministri Edi Rama. Duke iu referuar aludimeve për një marrëveshje të re me PS, kreu i PD tha se nuk do të pranojë asnjë Pazar, apo kompromis, përveç atij që kërkojnë protestuesi

Shpërthen Erion Braçe: Lulzim, o derr i kultivuar dhe mashtrues, pse nuk punon?
  • 2019-04-07

Shpërthen Erion Braçe: Lulzim, o derr i kultivuar dhe mashtrues, pse nuk punon?

Kreu demokrat Lulzim Basha ishte në sot në Rrogozhinë dhe në Luz të Kavajës, ku zhvilloi takime me fermerë të këtyre zonave. Gjatë bashkëbisedimit me Bashën, ata iu ankuan për investimet në bujqësi, rimbursimin e TVSH-së, por edhe kanalet kulluese. Mirëpo, kjo ka sjellë edhe reagi

Flora dhe Miranda, njihuni me fanset e zjarrta të Sajmir Tahirit (FOTO)
  • 2019-02-11

Flora dhe Miranda, njihuni me fanset e zjarrta të Sajmir Tahirit (FOTO)

Fanset e ish-ministrit, Flora Lino (djathtas) dhe Miranda Muça Pak para se Sajmir Tahiri ti drejtohej Gjykatës së Krimeve të Rënda, ku zhvilloi një seancë për çështjen hetimore në ngarkim të tij, kamerat dhe aparatet fotografikë të mediave, u drejtuan tek dy gra. Nuk do të kishte asgj

Nikolla: Shkollë për drejtorët që do drejtojnë institucionet arsimore
  • 2018-05-15

Nikolla: Shkollë për drejtorët që do drejtojnë institucionet arsimore

Ministrja e Arsimit në kuadër të llogaridhënies publike Puna për Shqipërinë që Duam, nga Rrogozhina informoi qytetarët se drejtuesit e shkollave të fëmijëve të tyre do të jenë njerëz të mirë trajnuar në Shkollën e Drejtorëve dhe nuk do të jenë më as drejtorët e politikës e

Ahmetaj: Së shpejti Rrogozhina bëhet lagje e Tiranës
  • 2018-05-06

Ahmetaj: Së shpejti Rrogozhina bëhet lagje e Tiranës

Pas çeljes së tenderit për aksin Thumanë-Kashar, qeveria ka premtuar ndërtimin edhe të pjesës tjetër të kësaj rruge, atë nga Kashari në Rrogozhinë. Ajo që gjithashtu do bëjë një diferencë shumë të madhe për zonën, është ai premtim që e kemi bërë para fushatës, që është

Spitali i Lushnjës nuk ka ilaçe, pacientët i blejnë në farmaci
  • 2018-04-29

Spitali i Lushnjës nuk ka ilaçe, pacientët i blejnë në farmaci

Të afërmit e pacientëve të shtruar në Spitalin e Lushnjes ankohen se ilaçet janë të detyruar ti blejnë jashtë. Kam nënën të shtruar në spital dhe ilaçet po i blej te farmacia. Doktoresha tha se nuk ka ilaçe për momentin, shprehet një qytetar. Ilaçe nuk gjen në spital, vetëm seru

Si u bë me det Rrogozhina? Bashkia e re lindi nga aleanca PS-PDIU
  • 2018-02-22

Si u bë me det Rrogozhina? Bashkia e re lindi nga aleanca PS-PDIU

Krijimi i Bashkisë së Rrogozhinës, madje dhe me dalje në bregdet, ishte një nga 14 ndryshimet që ju bënë hartës territoriale në moment të fundit, pas deklarimit të votës së PDIU-së, së Shpëtim Idrizit pro ndarjes së re të territorit. Opozita bojkotoi reformën, por Shpëtim Idrizi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama