Rezultate te kerkimit per termin: +Ngarkohen

Meta: total 1000 / total_found 3116 / time 0.001 / keyword[0] ngarkohen / docs[0] 3116 / hits[0] 3712 /
Kaçe lë pas problemet me De Biazin: Tani jam në formë
  • 2017-06-03

Kaçe lë pas problemet me De Biazin: Tani jam në formë

Ergys Kaçe një ndër risitë kryesore të listës së fundit të kombëtares, është rikthyer me kuqezinjtë pas një periudhe plot oshilacione, gjatë së cilës është folur edhe për një raport aspak të mirë me trajnerin De Biazi. Por çfarë ka ndodhur realisht, në prononcimin e tij mesf

Task Forcë për monitorimin e administratës në fushatë, masat
  • 2017-06-02

Task Forcë për monitorimin e administratës në fushatë, masat

Qeveria ka krijuar një taks forcë për monitorimin e veprimtarisë së administratës gjatë fushatës zgjedhore. Në një vendim të publikuar në faqen e Kryeministrisë, thuhet se Taksa Forca në fjalë krijohet me qëllim nxitjen e paanshmërisë dhe trajtimit të barabartë të kandidatëve e

No Pic available
  • 2017-04-29

Lirohen të arrestuarit për dhunën në Kuvend

Dy ditë pas hyrjes në Kuvend dhe sulmit mbi disa deputetë Prokuroria Publike e Maqedonisë nuk tregon se sa dhunues ka paraburgosur dhe dëgjuar. Edhe pse pardje publiku i tërë njohu disa nga sulmuesit, ata thonë se ende punohet në identifikimin e tyre. “Numri i personave të privuar ng

No Pic available
  • 2017-04-20

Nota mesatare për të hyrë në universitet është gjashtë

Këshilli i Ministrave miratoi dje mesataren që do i duhet gjimnazistëve për të shkuar në shkollë të lartë. Si për vitin akademik 2016- 2017  dhe për vitin e ardhshëm akademik 2017- 2018 mbetet në fuqi mesatarja 6.  Nxënësit me mesatare më të ulët se 6 nuk mund të shkojn

FOTOLAJM/ Gratë në fshatrat e Tiranës, ja si ngarkohen me 4 thasë mbi kurriz nga burrat e tyre
  • 2017-04-19

FOTOLAJM/ Gratë në fshatrat e Tiranës, ja si ngarkohen me 4 thasë mbi kurriz nga burrat e tyre

Një grua e lidhur në kurriz me katër thasë shtroje për bagëtinë, udhëhiqet nga bashkëshorti i saj teksa kthehen për në shtëpi në zonën e Dajtit, 7 kilometra nga qendra e Tiranës Është e vështirë të besosh se skena të tilla (që të kujtojnë filmin Përrallë nga e kaluara), nd

No Pic available
  • 2017-04-17

Njësitë speciale të Koresë së Veriut që vlerësohen edhe nga SHBA

Diktatori i Koresë së Veriut Kim Jong Un ka zbuluar për herë të parë njësitë e tij të Forcave Speciale, të konsideruara si njësi vdekjeprurëse. Ata u shfaqën fundjavën që lamë pas në kuadër të paradës ushtarake në kryeqytetin e vendit në përkujtim të 105 vjetorit të lindjes

Denoncimi: Dy skafe të fuqishme ngarkohen me kanabis në Shëngjin, ja kush i lëviz
  • 2017-04-06

Denoncimi: Dy skafe të fuqishme ngarkohen me kanabis në Shëngjin, ja kush i lëviz

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë një tjetër denoncim në mesnatë në profilin e tij në Facebook. Ai ka publikuar mesazhin e një qytetari dixhital, ku shkruan se dy skafe të fuqishme ngarkohen me kanabis dy-tre herë në javë në Shëngjin tek Rëra e Hedhur. Berisha akuzon për këtë