Rezultate te kerkimit per termin: +Ngarkohet

Meta: total 1000 / total_found 2545 / time 0.001 / keyword[0] ngarkohet / docs[0] 2545 / hits[0] 3013 /
Urdhër, ska pushime për administrën
  • 2017-05-30

Urdhër, ska pushime për administrën

Nëpunësve, funksionarëve dhe punonjësve të Ministrisë së Financave dhe institucioneve të varësisë do tu ndërpriten lejet vjetore, për periudhën 25 maj deri në 30 qershor 2017.  Ky është urdhri i firmosur nga ministrja teknike e sapoemëruar Helga Vukaj, që mban datën 30 maj, p

Matteo Renzi rimerr Partinë Demokratike me mbi 70% të votave
  • 2017-05-01

Matteo Renzi rimerr Partinë Demokratike me mbi 70% të votave

Janë zhvilluar në Itali zgjedhjet primare të Partisë Demokratike italiane. Rreth 2 milionë përkrahës të kësaj force politike kanë votuar për zgjedhjen e kreu të ri të PD. Me mbi 70 % të votave, ish-kryeministri italian Matteo Renzi është rizgjedhur në postin e Sekretarit të P

No Pic available
  • 2017-04-22

Falen sigurimet shoqërore, përfitojnë 1000 invalidë dhe minatorë

Rreth 1000 invalidë dhe punonjës të nëntokës do të përfitojnë falje të detyrimeve për sigurimet shoqërore deri në 31 dhjetor 2016. Drafi i ri është depozituar në Kuvendin e Shqipërisë dhe kosotoja financiare e tij është 300 mln lekë. Ndërsa borxhi që do të falet llogaritet në

No Pic available
  • 2017-04-22

Për dashurinë si një përjetim universal

Fulvia Shtepani Çdo krijim poetik në vetvete, është në të njëjtën kohë, një përgjigje dhe një pyetje mbi autenticitetin e poezisë, është një gur i çmuar i vendosur në ngrehimat e kësaj kështjelle të kristaltë të shpirtit, që nuk mbaron kurrë së ndërtuari, ashtu si vetë qe

No Pic available
  • 2017-03-24

Mitrovicë, rigjykim ndaj Oliver Ivanoviçit

Rigjykimi i liderit të Iniciativës Qytetare SDP, Oliver Ivanoviq, nisi të premten në Gjykatën Themelore në Mitrovicën e veriut përpara këshillit gjyqësor ndërkombëtar të EULEX-it. Oliver Ivanoviq u deklarua i pafajshëm për veprat me të cilat ngarkohet nga prokuroria, ndërkohë që n

No Pic available
  • 2017-03-20

Rreziku rus: Në Shqipëri tentohet skenari maqedonas dhe malazez

11 kongresmenë republikanë kërkuan një rezolutë për të dënuar Rusinë për ndërhyrjet e saj në vendet para zgjedhjeve. Në listën e vendeve të përmendura nga kongresmenët ishte edhe Shqipëria. Në Sarajevë, BE afroi në një tavolinë edhe një herë liderët e 6 vendeve Ballkanike,

Alarmi nga rreziku rus; Në Shqipëri tentohet skenari maqedonas apo malazez
  • 2017-03-19

Alarmi nga rreziku rus; Në Shqipëri tentohet skenari maqedonas apo malazez

11 kongresmenë republikanë kërkuan një rezolutë për të dënuar Rusinë për ndërhyrjet e saj në vendet para zgjedhjeve. Në listën e vendeve të përmendura nga kongresmenët ishte edhe Shqipëria. Në Sarajevë, BE afroi në një tavolinë edhe një herë liderët e 6 vendeve Ballkanike,