Rezultate te kerkimit per termin: +Ngjarjet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.690Z

Tre ngjarjet e historise

Për kombin shqiptar, tre janë ngjarjet historike, të cilat vunë themelet e shtetit shqiptar: Lidhja e Prizrenit, Shpallja e Pavarësisë në Vlorë dhe Kongresi i Lushnjës. Këto tre ngjarje historike u kujtuan në qytetin e Lushnjës, n&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.303Z

Perkujtohen ngjarjet e marsit

Ngjarjet tragjike te marsit 2004 shenuan nje nder episodet me te erreta ne historine e re te Kosoves. Qytetaret dhe institucionet e Kosoves i denuan atehere dhe i denojne tani sulmet e kryera ne ate dite, thuhet ne nje deklarate te Qeverise se Kosoves. Pese vjet me pare nje vale dhune perfshiu Kosov

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.855Z

Si do të komentoheshin ngjarjet historike në Instagram (FOTO)

Çfarë do të ndodhte nëse ngjarjet më të mëdha të historisë botërore do të ishin regjistruar përmes shërbimit Instagram? Kjo i ka nxitur artistët Gusto NYC dhe Gavin Alaoen që të krijojnë një faqe të tyren, të quajtur Histagrams. Rezultati? Shumë humor!/ep

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.733Z

Ngjarjet ne Beograd, te denueshme

Fatjona Mejdini Kryeministri Berisha denoi diten e djeshme protestat e shoqeruara me dhune ne Beograd pas shpalljes se pavaresise se Kosoves. Gjate nje konference per shtyp, qe Berisha zhvilloi se bashku me Komandantin e NATO-s ne Komanden e Forcave te Bashkuara ne Napoli, Admiral Mark Fitzgerald, K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.905Z

10 ngjarjet më të tweet-uara në vitin 2011

Share Nga historitë personale, ngjarjet sportive e katastrofat e mëdha, Twitteri është një mënyrë shumë e mirë për të ndarë informacion me shpejtësi në mbarë botën. Më shumë se 300 milion njerëz e përdorin këtë rrjet social. Por cilat kanë qenë ngjarje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.878Z

Jahjaga: Ngjarjet në veri të papranueshme

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka deklaruar se nuk do të ketë vend për anarki, por për sundim të rendit dhe ligjit dhe se për këtë, sipas saj, të gjithë janë të përkushtuar. Presidentja Jahjaga këto komente i bë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.358Z

BE takim urgjent për ngjarjet në Francë

Luksemburgu, i cili mban presidencën e radhës të Bashkimit Europian, ka thirrur një takim urgjent të ministrave të drejtësisë më 20 nëntor. Takimi është thirrur me kërkesë të Francës, pas sulmeve terroriste në Paris. E përballur me barbarizëm dhe terrorizëm, Europa qëndron e bas

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama