Rezultate te kerkimit per termin: +Ngjels

Meta: total 13 / total_found 13 / time 0.000 / keyword[0] ngjels / docs[0] 13 / hits[0] 14 /
No Pic available
  • 2010-08-12

Kuvendi i grave, si ndryshoi nga Lenka Çuko tek Topalli

Historiku i Parlamentit nga 45-a deri në pluralizëm Kuvendi i Shqipris ka evoluuar pr vite me radh. Nga 37 deputet q kishte Kshilli Kombtar i 192-s, i cili kishte funksionin e Parlamentit, deri tani kur ka 140 deputet. Ndrkoh q n vitet 1970-1074 ka pasur plot 264 ligjvns. 5 leg

No Pic available
  • 2010-06-08

Rama me Ramizin, si barku me kurrizin

Greva e uris, e fundit vepr komike e socialistve t Rams deri n kto aste, la nj shije t hidhur tek shumica drrmuese e qytetarve, artistve dhe politikanve shqiptar, prve t tjerash, edhe pr faktin se gjeti mbshtetjen e plot t Ramiz Alis, udhheqsit t fundit komunist n vendin ton. Sigurisht kjo nuk ish

No Pic available
  • 2010-05-25

Rama ftesë Erion Veliajt: Çfarë pret, pse nuk vjen në PS?

Greva më ka prekur në shpirt Kreu i PS-s, Edi Rama, i kadje nj ftes publike Erion Veliajt t G99-s q t’i bashkohej PS-s. Pasi nuk mundi t futej n Parlament me gjith ndihmn e madhe t bazs socialiste, lvizja e Veliajt ka gjasa q t shkrihet n Partin Socialiste. Ky sht nj thas

No Pic available
  • 2010-05-18

Çtë humbet në shtëpi, skërkohet në rrugë

Protestat e vazhdueshme n rrugt dhe sheshet e Shqipris dhe, s fundi, greva e uris n bulevardin “Dshmort e Kombit”; t iniciuara e udhhequra nga lideri socialist Edvin Rama dhe mbshtetsit e tij, pr t krkuar “transparencn e zgjedhjeve t 28 qershorit 2009”, m kujtojn nj anekdot

No Pic available
  • 2010-05-17

Braktisni z. Rama

Realisht, opinioni publik shqiptar, prve popullit opozitar, sipas ndarjes q i bn shefi i opozits, aksionin e perizxhinjve e lidhte me rrezikimin e mundsis s lvizjes s lir t tyre n kontinentin q i prkasim, por q deri m sot ndoshta nuk e kemi merituar, kryekreje pr shkak t zgjedhjeve tona apo pr fat

No Pic available
  • 2010-05-03

Ngjela me ultimatum: 3 ditë afat ka qeveria

Me nj gjuh t ashpr dhe me ultimatume ka folur dje para grevistve socialist prfaqsuesi i nj partie t djatht, Spartak Ngjela. Ai ka thn se qeveria ka dhe tri dit afat, prndryshe do t vijn vet njerzit n kmb q ta rrzojn. Megjithse PS dhe kreu i saj, Rama, vazhdojn t garantojn pr nj pro

No Pic available
  • 2010-04-26

Kirgistani dhe Bostani i çunave të Bllokut

Thirrjet e artikuluara s fundi nga Edvin Rama dhe disa mbshtets t tij jasht Partis Socialiste pr “mosbindje civile” n protestat e opozits n fund t ktij muaji, duket se po frymzohen jo pak nga ngjarjet e ndodhur kto dit n Republikn e Kirgizis. Megjithse lideri socialist u mundua ta fshe