Rezultate te kerkimit per termin: +Ngjyra

Total: 8014
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.431Z

Ngjyra, ngjyra nga Mitrovica

Nga Express më 21 korrik 2011 në ora 17:13 Hip-hop artistët me nofkat Brutal dhe G-Partt kanë thënë për Ekspres se janë në përfundim të albumit të tyre të parë, të quajtur “Ngjyra, Ngjyra”. Kjo është një përmbledhje e 15 këngëve, që prekin tematika të ndryshme.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.621Z

" Ngjyra ngjyra"

Ylli me famë botërore Rita Ora, ka ndërruar sërish stilin e flokëve. Ajo është parë rrugëve të Nju Jorku-t e veshur me xhinse të ngjitura, atlete dhe çantë me ngjyra, por ajo që bie më shumë në sy ishte ndryshimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.219Z

Ngjyra rozë

Nga Express më 14 mars 2011 në ora 12:10 Kjo ngjyrë mëshiron kualitete më të buta se e kuqja, simbolizon dashurinë pa pasion. Femrat të cilat e duan ngjyrën rozë janë shpesh tipa amësore. Ngjyra rozë paraqet dëshirën për mbrojtje, trajtim të veçantë dhe jetë të mbrojtur. Adhu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.329Z

Mohimet me ngjyra

Nga Albin Kurti Teoria e Stanley Cohen ka nisur të përdoret gjithnjë e më shumë në analizat e retorikave të ndryshme qeveritare atëherë kur qeveritë anembanë globit mohojnë të gjeturat për (mos)veprimet e tyre. Në përgjithësi, Cohen shquan tri lloje të mohimit: mohimi kundërsulmes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.049Z

Ja pse ngjyra vjollcë konsiderohet ngjyra e mbretërimit

Lidhjet e ngjyrës vjollcë me mbretërit dhe mbretëreshat datojnë që në botën antike, ku ajo çmohej si ngjyrë e guximit dhe shpesh rezervohej për pjacën e lartë. Mbreti persian Sajrus përdori ngjyrën vjollcë për uniformën e tij mbretërore, dhe disa perandorë romanë i ndalonin qyte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.686Z

Çfarë tregon për ju ngjyra e preferuar?

Ngjyra që preferoni mund të tregojë karakteristika të fshehta të personalitetit tuaj. E zeza, e bardha, e kuqja, bluja, e verdha, portokallia, e gjelbra dhe grija, të gjitha këto kanë nënkuptime të veçanta Ngjyra dhe personaliteti E bardha: Simboli i pastërtisë, pafajësisë dhe naivite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:09.954Z

Brazil vrapimi me ngjyra

Rio de Janeiro u bë më i gjallë, pas qindra persona morrën pjesë në Vrapimin me Ngjyra. Gara me gjatësi rreth 5 kilometra bashkoi njerëz të të gjitha moshave, të cilët mbuloheshin me ngjyra të ndryshme, për çdo kilomet&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama