Rezultate te kerkimit per termin: +Ngrirja

Total: 552
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.004Z

Ngrirja e zgjerimit, KomisioneriHahn: Kandidatët të fitojnë kohë

Të tjera rreth shkrimit VIDEO VIENE- Komisionieri i ri për Zgjerimin në BE, Johannes Hahn, i cili zevendeson ne kete post Stefan Fylen, thotë se ngrirja e zgjerimit për 5 vjet bëhet në mënyrë që vendet në proces

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.768Z

Bushati: Ngrirja e integrimit rrezikon qëndrueshmërinë ballkanike

Sipas ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati, ngjarjet e fundit në rajon kanë treguar rreziqet e bllokimit të procesit të integrimit Denion Ndrenika Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati tha me gojëplot se "ngrirja" siç e quajti, e procesit të integrimit në Ballkanin Perëndimo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.473Z

Ngrirja e Vetingut, ja 8 dyshimet e Kushtetueses

Gjykata Kushtetuese ka marrë vendimin më të paprecedentë dhe të vështirë, ndoshta, që nga themelimi i saj, duke pezulluar ligjin themelor të Reformës në Drejtësi, atë të Vetingut, nga zbatimi i të cilit varet spastrimi i gjyqësorit nga elementët e korruptuar dhe ngritja e sistemi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.711Z

Ngrirja në errësirë

08-02-2012 / "Foreign Policy" Po bëhet traditë evropiane dimërore. Në vitin 2006, 2009 dhe sërish tash në vitin 2012, kur temperaturat kanë rënë, Rusia ndërprenë furnizimin me gaz. Por, ndërsa ky spektakël, mjerisht ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.716Z

Ngrirja e rrogave, Berisha: Rama po zbaton skenarin grek

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me publikimin e lajmit se qeveria nuk do të rris rrogat dhe pensionet për tre vitet e ardhshme. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Berisha e cilëson këtë si një vendim të papërgjegjshëm i cili do ta zhysë në varfëri qindr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.479Z

Ngrirja e Listës Serbe, me pasoja për të gjithë

Që nga miratimi i Ligjit për Trepçën nga Kuvendi i Kosovës, përfaqësuesit Listës Serbe, e cila përfaqëson bashkësinë serbe në të gjitha institucionet e vendit, kanë ngrirë pjesëmarrjen në legjislativin dhe ekzekutivin e vendit. Kundërshtime të hapura lidhur me miratimin e Ligjit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.206Z

Ngrirja e Vetting-ut, skenari i PD të shtyjë ligjin pas zgjedhjeve të 2017-ës

Fronti kundër Reformës në Drejtësi në Shqipëri ka marrë dje një trajtë të plotë. Armatës së prokurorëve dhe gjyqtarëve, Partisë Demokratike dhe Presidentit të Republikës, i është bashkuar dje edhe Gjykata Kushtetuese, në kundërvënie të hapur ndaj Shteteve të Bashkuara të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama