Rezultate te kerkimit per termin: +Ngushllimi

Meta: total 28 / total_found 28 / time 0.000 / keyword[0] ngushllimi / docs[0] 28 / hits[0] 35 /
Ballkani drejt BE-së, Merkel: Duhet stabilitet dhe zhvillim ekonomik
  • 2017-07-13

Ballkani drejt BE-së, Merkel: Duhet stabilitet dhe zhvillim ekonomik

  Nj zon e prbashkt ekonomike, plane konkrete investimesh dhe rojekte infrastrukture. BE-ja investon shum para pr t mbshtetur zhvillimin ekonomik t Ballkanit Perndimor dhe pr ta afruar at me veten. Me kt synohet n radh t par t zgjidhen konfliktet dhe t frenohet emigracioni i dhjetra mijra t rin

No Pic available
  • 2016-02-24

RIPËRTËRITJA SHQIPTARE E KOTORRIT

Nga Frrok KRISTAJ Në 20-vjetorin e kalimit në amshim të Imzot Nikë Preles Boka e Kotorrit ishte iliro-arbëro-shqiptare, që më vonë u sllavizua, por që gjithmonë në te kishte shqiptarë. Në këto pjesë edhe sot gjallërojnë antroponimet dhe toponimet që kanë prejardhje shqipe. Në Kot

Ngushllimi nga polici
  • 2015-06-19

Ngushllimi nga polici

Kjo foto, është shpërndarë shumë herë nëpër rrjete sociale. Në foto shihet se si një polic nga Brighton, Kolorado, e ka në krah një vajzë të vogël, menjëherë pas aksidentit, në të cilin vdiq babai i saj, transmeton Klan Kosova. Polici po mundohej që t'ia largonte vëmendjen vajz

Pacolli ngushllon presidentin e Afrikës së Jugut
  • 2013-12-06

Pacolli ngushllon presidentin e Afrikës së Jugut

Lideri i Aleancës Kosova e Re ka dërguar telegram ngushllimi presidentit të Afrikës së Jugut, Jacob Gedleyihlekisa Zuma me rastin e vdekjes së Ish-Presidentit Nelson Mandela. “Me hidhërim të madh mësova për vdekjen e Presidentit tuaj të

Kosova ngushellime per Olldashin
  • 2013-11-22

Kosova ngushellime per Olldashin

Krerët e insitucioneve kosovare, udhëheqës të partive politike dhe jo vetëm kanë dërguar telegrame ngushëllimi për humbjen e jetës së deputetit dhe ish-ministrit z. Sokol Olldashi. Seanca e Kuvendit ka nisur me ngushëllime të

No Pic available
  • 2013-11-22

Kuvendi i Kosovës e nis seancënme ngushëllime për Olldashin

PRISHTINË - Kuvendi i Kosovës e ka filluar seancën me ngushëllimet për familjen Olldashi, parlamentin shqiptar, Partinë Demokratike dhe gjithë qytetarët e Shqipërisë.Presidentja kosovare, Atifete Jahjaga, kryeministri Hashim Thaçi, kryetari i

PD Humbem zerin e forte ne Parlament
  • 2013-11-21

PD Humbem zerin e forte ne Parlament

Partia Demokratike, më anë të një deklarate për mediat shpreh dhimbjen e thellë për humbjen nga radhët e saj të deputetit Sokol Olldashi, i cili u nda nga jeta pas një aksidenti rrugor që ndodhi të mërkurën në mbrëmj