Rezultate te kerkimit per termin: +Niccolo +Ghedini

Meta: total 9 / total_found 9 / time 0.000 / keyword[0] niccolo / docs[0] 32 / hits[0] 41 / keyword[1] ghedini / docs[1] 26 / hits[1] 27 /
No Pic available
  • 2014-06-20

Milano, hapet proçesi Rubygate, ish-kryeministri Berlusconi nuk merr pjesë

Sot u hap në Milano proçesi “Rubygate” në Gjykatën e Apelit, ku ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi, akuzohet për prostitucion dhe abuzim të pushtetit, në mungesë të ish-shefit të qeverisë dhe në një farë indiference mediatike. Ish-kryeministri nuk ishte i pranishë

Berlusconi pezullimi nga postet lihet ne fuqi
  • 2014-03-19

Berlusconi pezullimi nga postet lihet ne fuqi

Gjykata më e lartë e Apelit në Itali ka lënë në fuqi vendimin për pezullimin 2-vjeçar nga postet publike të dhënë për ish-kryeministrin Silvio Berlusconi, pasi u shpall fajtor për evazion fiskal. Pezullimi nënkupton se

Berlusconi serish telashe me drejtesine
  • 2014-01-23

Berlusconi serish telashe me drejtesine

Ish-kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi, është përfshirë sërish në telashe me drejtësinë, pak pasi u shpall fajtor për evazion fiskal në një gjyq të mëparshëm. Ditën e enjte, Prokuroria Italiane informoi s

Berlusconi, sërish telashe me drejtësinë
  • 2014-01-23

Berlusconi, sërish telashe me drejtësinë

Ish-kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi, është përfshirë sërish në telashe me drejtësinë, pak pasi u shpall fajtor për evazion fiskal në një gjyq të mëparshëm. Ditën e enjte, Prokuroria Italiane informoi se ka nisu

Berluskoni dënohet me burg, nukdo ta kryejë për shkak të moshës
  • 2013-08-03

Berluskoni dënohet me burg, nukdo ta kryejë për shkak të moshës

Të tjera rreth shkrimit VIDEO/Burg dhe rigjykim për postet E fejuara e Berluskonit luan me qenin Akuzat dhe seriali i gjyqeve ndaj ish-kryeministrit italian ROME- Gjykata e Kasacionit ka konfirmuar vendimin e saj me burg për ish-kryeministrin Berluskoni lidhur me evazionin fiskal t

No Pic available
  • 2013-05-15

Avokati i Berlusconit: Kavalieri nuk provokon krizë politike edhe nëse dënohet

ROMË - Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi nuk do të provokojë një krizë politike edhe nëse dënohet nga gjykata, muajin e ardhshëm, për skandalin "Rubygate", siguroi sot në Romë avokati i tij, Niccolo Ghedini. Qeveria italiane e koalicio

Berlusconi padi ndaj Daily Mail
  • 2009-08-13

Berlusconi padi ndaj Daily Mail

Avokati i kryeministrit italian, Silvio Berlusconi, Niccolo Ghedini ka nisur nje kerkespadi ndaj tabloidit anglez “Daily Mail” me akuzen e shkeljes se privatesise. Avokati tha se publikimi i fotove perben nje krim, keshtu qe dikush duhet te mbaje pergjegjesi. Anglezet kujtojne