Rezultate te kerkimit per termin: +Nicolas +Bratza

Meta: total 11 / total_found 11 / time 0.000 / keyword[0] nicolas / docs[0] 2898 / hits[0] 3399 / keyword[1] bratza / docs[1] 16 / hits[1] 33 /
Dan Spielman, Presidenti i ri i Gjykatës së të Drejtave të Njeriut
 • 2012-10-30

Dan Spielman, Presidenti i ri i Gjykatës së të Drejtave të Njeriut

Dean Spielmann do të jetë presidenti i ri i Gjykatës Evropiane të të Drejtave të Njeriut. Ai duhet të kujdeset për reforma dhe pranueshmëri, sepse gjykata shihet me shumë vëmendje dhe pakënaqësi nga shtetet e dënuara.Dean Spielmann është i fokusuar në punën, jo në imazhin e tij n

No Pic available
 • 2012-09-20

Vendimi i Strasburgut, qeveria dëmshpërblen Vehbi Alimuçajn

TIRANE - Përmes një vendimi të djeshëm, Këshilli i Ministrave ka miratuar dëmshpërblimin me 8 mijë euro për ish-bosin e firmave piramidale Vehbi Alimuçaj. Dëmshpërblimi, i cili vjen si detyrim i shtetit shqiptar për respektimin e Konventës Europiane për Mbrojtjen e të Drejtave të Nj

No Pic available
 • 2012-06-08

Berisha: Kushtetuesja, rol për integrimin dhe vakumet ligjore në vend

08-06-2012 / Gazeta 55 20 vjetori i themelimit të Gjykatës Kushtetuese mbledh krerët më të lartë të shtetit Drejtues të lartë të shtetit shqiptar u bashkuan dje në 20 vjetorin e Gjykatës Kushtetuese, ku vlerësuan kontributin e k&

Kryeministri Berisha përshëndet Konferencën e organizuar me rastin e 20 vjetorit të krijimit të Gjykatës Kushtetuese 
    
    
     
 • 2012-06-07

Kryeministri Berisha përshëndet Konferencën e organizuar me rastin e 20 vjetorit të krijimit të Gjykatës Kushtetuese  

Kryeministri Berisha mori pjesë, sot paradite, në punimet e Konferencës  Ndërkombëtare “Ndarja dhe balancimi i pushteteve  - roli i kontrollit kushtetues”, organizuar në kuadër të 20 vjetorit të krijimit të Gjykatës Kushtet

No Pic available
 • 2012-02-08

Strasburgu: Shqipëria, borxh 8 mijë euro Vehbi Alimuçajt

TIRANE - Shqipëria humbet sërish në Gjykatën Europiane për të Drejtat e Njeriut dhe këtë herë kundër Vehbi Alimuçajt. Ditën e djeshme, kjo gjykatë dha vendimin përfundimtar për dosjen e dorëzuar në Strasburg q&eu

Alimuçaj, Strasburgu, 8 mijë euro gjobë Shqipërisë
 • 2012-02-08

Alimuçaj, Strasburgu, 8 mijë euro gjobë Shqipërisë

Vehbi Alimuça Gjykata Europiane: Ish-kreu i VEFA-s u mbajt në burg i sëmurë. Vehbi Alimuça, ish-kreu i kompanisë piramidale VEFA, arrin një fitore morale në Strasburg kundrejt gjykatave shqiptare. I dënuari për vjedhje me anë të mashtrimit në shuma të mëdha përfitoi një dëmshpërb

Strasburg fiton Vehbi Alimuca
 • 2012-02-07

Strasburg fiton Vehbi Alimuca

Gjykata Europiane për të Drejtat e Njeriut shqyrtoi të martën ankesën e shtetasit Vehbi Alimuçaj kundër Shqipërisë, dosje e dorëzuar në Strasburg më 2 Qershor 2005. Vendimi i trupit gjykues, që kryesohej nga presidenti Nicol