Rezultate te kerkimit per termin: +Nicolas +Otamendi

Meta: total 28 / total_found 28 / time 0.000 / keyword[0] nicolas / docs[0] 2795 / hits[0] 3273 / keyword[1] otamendi / docs[1] 95 / hits[1] 112 /
Aguero dhe Otamendi transferohen ne Bernabeu
  • 2016-04-16

Aguero dhe Otamendi transferohen ne Bernabeu

Manchester City dhe Real Madridi do te takohen ne gjysme finale te Liges se Kampionevebr br Mirepo skuadra spanjolle eshte e interesuar qe te transferoj ne vere dy lojtar te skuadres angleze pasi ka nje kohe te gjate qe eshte duke i vezhguarbr br Fjala eshte per Kun Agueron dhe Nicolas Otamendin

Lajme shkurt nga sporti
  • 2015-11-02

Lajme shkurt nga sporti

Klop gjunjëzon Murinjon, Siti dhe Arsenal në krye të "Premier League" Liverpuli shkatërron Çelsin, Siti e Arsenal vazhdojnë të kryesojnë. Kjo është tabloja e së shtunës në Angli. Siti është rikthyer tek fitorja pas barazimit pa gola 0-0 javën e kaluar në derbi lokal. Sku

10 transferimet më të shtrenjta të kësaj vere
  • 2015-09-01

10 transferimet më të shtrenjta të kësaj vere

Edhe në këtë afat kalimtar, skuadrat e mëdha evropiane nuk ngurruan të paguajnë shifra marramendëse për sjelljen e lojtarëve cilësorë në radhët e tyre. Manchester City, PSG, Real Madrid, Bayern Munich,  Manchester United, janë

E refuzon Chelsean, bëhet "dost" me Mustafin
  • 2015-08-30

E refuzon Chelsean, bëhet "dost" me Mustafin

Chelseat i ka dështuar edhe synim në afatin kalimtar të verës. Aymen Abdenour është prezantuar te Valencia. Ish ylli i Monakos e ka refuzuar Chelsean duke kaluar te Valencia për 20 milion euro. Abdenour do të jetë partner në mbrojtje me shqiptarin, S

Van Gaal ia kthen "borxhin" Cityt, ia merr De Bruynen!
  • 2015-08-25

Van Gaal ia kthen "borxhin" Cityt, ia merr De Bruynen!

Manchester United mund të rehatohet me transferin e fundit të shumëkërkuar që disa javë. Kevin De Bruyne quhet "çmenduria" e Louis Van Gaal. Duke e parë situatën në mes të Cityt dhe Bayernit që nuk mund të nënshkruajn&

City s'janë normal, 200 milionë euro vetëm qendërmbrojtësa!
  • 2015-08-21

City s'janë normal, 200 milionë euro vetëm qendërmbrojtësa!

Manchester City janë të njohur për "çmendurirat" e tyre në shpenzimet për blerjen e futbollistëve. Vetëm nga viti 2009, City ka blerë 200 milion euro qendërmbrojtës të ndryshëm. Më i shtrenjëti nga ta ësht&eu

United e kërkon, e kërkon, e kërkon, CITY E ZYRTARIZON
  • 2015-08-20

United e kërkon, e kërkon, e kërkon, CITY E ZYRTARIZON

Manchester City e ka bërë "çmendurinë" e parë. City e ka zyrtarizuar blerjen e Nicolas Otamendit nga Valencia. Mbrojtësi fanatstik argjentinas është lojtar i ri i Cityt duke u paraqitur në foto me drejtorin sportiv të Cityt, Txiki Begiris