Rezultate te kerkimit per termin: +Nigeria

Meta: total 1000 / total_found 1145 / time 0.001 / keyword[0] nigeria / docs[0] 1145 / hits[0] 1504 /
No Pic available
  • 2019-04-05

Gjermania, bordello më e madhe e Europës, Le Point: Shumë vajza shqiptare!

Gjermania është bordello më e madhe e Europës. Kështu shkruan prestigjiozja franceze Le Point në një artikull të botuar së fundmi, ku publikon edhe shifra tronditëse për tregun e prostitucionit në vendet kryesore të BE-së. Sipas të dhënave, në Gjermani janë ta aksesueshme 3.500 bor

Akuzat për mashtrim, flasin indianët mashtrues: Sulme politike
  • 2019-03-27

Akuzat për mashtrim, flasin indianët mashtrues: Sulme politike

Dy vëllezërit indianë Nitin Sandesara dhe Chetan Sandesara, që morën shtetësinë shqiptare vitin e kaluar dhe që u përfolën në media, se ishin persona të kërkuar për mashtrim kanë reaguar përmes kompanisë në Tiranë për të sqaruar të vërtetën e gjithë historisë sipas versioni

Vogëlushi 5 muajsh vdes nga synetllëku
  • 2019-03-25

Vogëlushi 5 muajsh vdes nga synetllëku

Riti i synetllëkut i kryer ilegalisht dhe i praktikuar nga familje emigrantësh me besim mysliman, po përhapet çdo ditë e më shumë në Itali e jo pak herë me rreziqe fatale. Motivet e kryerjes së këtij riti ilegalisht është se në Itali autorizohet vetëm për shkaqe shëndetësore e në

Shembet shkolla në Nigeri, disa fëmijë mes rrënojave (Video)
  • 2019-03-13

Shembet shkolla në Nigeri, disa fëmijë mes rrënojave (Video)

Një shkollë është shembur në mënyrë të papritur në Lagos, te Nigeria. Druhen shumë viktima sipas mediave lokale, para së gjithash studentë. Dyshohet që të paktën 10 të rinj të kenë mbetur mes rrënojave të ndërtesës, e cila u shemb në mes të ditës, para dhjetrave dëshmitarë

No Pic available
  • 2019-03-03

TI: Shqipëria më e korruptuara në rajon, deputeti i LSI: Tepsixhiu drejt fitoreve të reja!

Indeksi i perceptimit të Korrupsionit për vitin 2018, i raportuar nga Transparency International, e rendit Shqipërinë në vendin e 99-të përsa i përket nivelit të korrupsionit nga 175 shtete në total., Shqipëria ka humbur plot 8 vende nga viti i kaluar kur renditej e 91-ta dhe kjo për dep

Shqipëria, mes vendeve më të korruptuara në botë
  • 2019-03-01

Shqipëria, mes vendeve më të korruptuara në botë

Shqipëria renditet e 71-a nga 126 shtete, në Indeksin e Sundimit të Ligjit 2018-2019, të publikuar nga World Justice Project, një institut kërkimor ndërkombëtar me qendër në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Shqipëria merr 0.51 pikë, e pandryshuar në raport me një vit më parë (zero

Këta janë shtetet më të fuqishme ushtarake në botë
  • 2019-01-07

Këta janë shtetet më të fuqishme ushtarake në botë

Duke vlerësuar 55 faktorë për të përcaktuar rezultatin  e pikëve të një  PowerIndexi Global Firepower 2018 rendit vendet me të fuqishme ushtarake në botë. Lista ka nisur me 136 vende të përparuara dhe më pak të zhvilluara ku përfshihen parametrat, vendndodhjen e tyre gjeografike, v