Rezultate te kerkimit per termin: +Niko +Peleshi

Meta: total 1000 / total_found 2262 / time 0.001 / keyword[0] niko / docs[0] 6019 / hits[0] 8199 / keyword[1] peleshi / docs[1] 2544 / hits[1] 5350 /
Denoncimi/ Ja projekti mafioz, përbindëshi që do të shkatërrojë Korçën
  • 2019-03-10

Denoncimi/ Ja projekti mafioz, përbindëshi që do të shkatërrojë Korçën

Në qytetin e Korçës pritet që të ndërtohet një TEC, i cili do të prodhojë energji për rajonin juglindor të vendit. Ky është një investim, i cilësuar si strategjik nga qeveria shqiptare, me një kosto 350 mln euro. Bëhet fjalë për një termocentral 500 megavatësh për të ngrohur d

Protestat e PD-LSI, Balla: Luli, Saliu dhe Monika kanë frikë drejtësinë e re!
  • 2019-03-03

Protestat e PD-LSI, Balla: Luli, Saliu dhe Monika kanë frikë drejtësinë e re!

Opozita i frikësohet drejtësisë së re që po lind. Kështu ka deklaruar sot nga Korça, kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla. Së bashku me drejtuesin politik të PS për qarkun Korçë, Niko Peleshi, atë të qarkut Berat, Blendi Klosi, si dhe deputetë të tjerë, Ba

Balla  Bashës: Si shpëton dot drejtësisë, në 2021 do të nisim për Hollandë
  • 2019-03-02

Balla Bashës: Si shpëton dot drejtësisë, në 2021 do të nisim për Hollandë

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla së bashku me ministrin e Mjedisit dhe Turizmit Blendi Klosi dhe deputetin Niko Peleshi zhvilluan disa takime me Asambletë e zgjeruara në qytetet Berat, Kuçovë, Poliçan dhe Urën Vajgurore. Në fjalën e tij, Balla u shpreh se

I përpiu furtuna në qeveri, ja si do ti sistemojë Rama ish-ministrat e tij
  • 2019-01-20

I përpiu furtuna në qeveri, ja si do ti sistemojë Rama ish-ministrat e tij

Furtuna që përjetoi qeveria Rama2 në ditët e fundit të vitit 2018 shkaktoi jo pak bujë në opinionin publik. Kjo për shkak të rëndësisë së emrave që u larguan dhe faktit se zëvendësuesit e tyre të rinj vinin si anonimë, përveç Erion Braçes dhe Bledi Cuçit, dy figura të njohura

Injorantët e parlamentit, emisioni i plotë në Top Story
  • 2019-01-17

Injorantët e parlamentit, emisioni i plotë në Top Story

Emisioni i plotë Injorantët e Parlamentit, kjo është tema që Top Story solli mbrëmë në transmetim në orën 21:00 në Top Channel. Në fokus të dokumentarit ishin ministrat dhe deputetët që kanë mbaruar studimet në universitete fantazmë e me doktoraturat të vjedhura, apo ata që nuk d

Betohen 7 ministrat e rinj, mungon kryeministri Rama (Foto)
  • 2019-01-17

Betohen 7 ministrat e rinj, mungon kryeministri Rama (Foto)

Në Presidencë janë betuar 7 ministrat e rinj të dekretuar nga presidenti i vendit Ilir Meta, përfshirë dhe zv.kryeministrin. Të pranishëm janë të gjithë ministrat e emëruar, me përjashtim të atij të Jashtëm, i cili nuk është dekretuar akoma nga kreu i shtetit. Në këtë ceremoni v

No Pic available
  • 2019-01-16

Seanca e jashtëzakonshme për ministrat e rinj, opozita ka vendosur

Sot në orën 17:30 pritet që të zhvillohet seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit për të shqyrtuar dekretet e Presidentit Meta për shkarkimin e 6 ministrave dhe zëvendëskryeministres, si edhe për emërimin e 7 ministrave dhe zëvendëskryeministrin. Seanca u thirr nga vetë Kryeministri dhe u