Rezultate te kerkimit per termin: +Niko +Peleshit

Meta: total 312 / total_found 312 / time 0.000 / keyword[0] niko / docs[0] 6019 / hits[0] 8199 / keyword[1] peleshit / docs[1] 336 / hits[1] 417 /
A do e pranojë mazhoranca presidentin Meta si negociator të krizës? Flet ministri i Ramës
  • 2019-03-01

A do e pranojë mazhoranca presidentin Meta si negociator të krizës? Flet ministri i Ramës

Ministri i kabinetit të ri Rama 2, Bledi Çuçi që zuri vendin e Niko Peleshit në ministrinë e Bujqësisë, i ftuar në rubrikën Opinion në studion e lajmeve në News 24 komentoi situatën e fundit politike të krijuar nga lënia e mandateve të deputetit nga opozita. I pyetur nëse do të mb

Meta dekreton shkarkimin e ministrave, përveç Ditmir Bushatit
  • 2019-01-05

Meta dekreton shkarkimin e ministrave, përveç Ditmir Bushatit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta duket se i ka hapur rrugë riformatimit të qeverisë, duke dekretuar emrat e propozuar për zv.kryeministër dhe për 6 ministrat e propozuar nga kryeministri Rama mesditën e 28 dhjetorit 2018. Por i vetmi emër që nuk bind kreun e shtetit është Gent Caka, i

Shkarkimi i ministrave, reagon opozita: Qeveria ra! Radhën e ka Rama
  • 2018-12-28

Shkarkimi i ministrave, reagon opozita: Qeveria ra! Radhën e ka Rama

Me një vendim që ishte parlajmëruar se do të ndodhte në Asamblenë Kombëtare të PS-së, kryeministrit Edi Rama nuk i zhgënjeu pritshmëritë, duke shkarkuar një tëmret të vërtetë në qeveri, pasi lajmëroi shkarkimin e 7 minstrave dhe zëvendëskryeministres. Për këtë vendim të kreu

Kush janë ministrat e rinj në qeverinë Rama 2 (FOTO)
  • 2018-12-28

Kush janë ministrat e rinj në qeverinë Rama 2 (FOTO)

Me një vendim që disa i surprizoi e të tjerë e pritën pa lot e trishtim, kryeministrit Edi Rama shkarkoi 7 ministra dhe zëvëndëskryeministren e qeverisë së tij në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS-së. Furtuna në kabinetin Rama2 preku krysisht ministrat që drejtonin dikasteret e

Shkarkimi i ministrave, reagojnë PD-LSI: Qeveria ra! Radhën e ka Rama
  • 2018-12-28

Shkarkimi i ministrave, reagojnë PD-LSI: Qeveria ra! Radhën e ka Rama

Me një vendim që ishte parlajmëruar se do të ndodhte në Asamblenë Kombëtare të PS-së, kryeministrit Edi Rama nuk i zhgënjeu pritshmëritë, duke shkarkuar një tëmret të vërtetë në qeveri, pasi lajmëroi shkarkimin e 7 minstrave dhe zëvendëskryeministres. Për këtë vendim të kreu

Midhja e Butrintit me salmonelë? Peleshi: Mashtrim kriminal!
  • 2018-04-29

Midhja e Butrintit me salmonelë? Peleshi: Mashtrim kriminal!

Pas lajmit se midhja e Butrintit është me salmonë dhe të gjithë konsumatorët janë të rrezikuar, ka ardhur një reagim zyrtar nga Ministri i Bujqësisë, Niko Pelshi. Me anë të një postimi në Facebook, Peleshi shkruan se ky është një mashtrim kriminal dhe nuk ka asnjë të vërtetë. P

No Pic available
  • 2017-12-14

Kuvend, opozita braktis interpelancën e Peleshit: Nuk jemi dekor për situata false 

TIRANE- Kuvendi ka nisur seancën plenare të së enjtes me një interpelancë me ministrin e Bujqësisë, Niko Peleshi, të kërkuar nga deputeti i Partisë Socialiste, Erjon Braçe. Por  deputetët e opozitës kanë bojkotuar punimet e seancës, duke  e cilësuar këtë interpelancë, f