Rezultate te kerkimit per termin: +Niko +Rapi

Total: 22
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.853Z

KLD zgjedh edhe 7 kryetart e rinj

N mbledhjen maraton t Kshillit t Lart t Drejtsis q vazhdoi pr dy dit me rradh, u zgjodhn edhe shtat gjykatsit e rinj t shtat rretheve gjyqsore. N elje t seancs, nnkryetari I KLD-s, Kreshnik Spahiu pati deklaruar se Pushteti Gjyqsor n Shqipri gjendet n nj udhkryq, por me mnyrn e re t zgjedhjeve t kre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.173Z

Emërime dhe lëvizje në gjykata, KLD emëron kreun e Gjykatës së Tiranës

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka plotësuar vendet vakante në disa gjykata në vend. Në mbledhjen e sotme (18 nëntor), KLD shqyrtoi dhe votoi kandidaturat për  gjyqtarë, për plotësimin e një vendi vakant, në Gjykatën e Apelit Durrës, e dy vendeve vakant, në Gjykatën e Apelit Vlorë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.212Z

Mandatohen edhe 7 kryetarë gjykatash

Dita e dytë e garës për krerët e shtatë gjykatave të Faktit në vend, nis me debat midis konkurrentëve me njëri-tjetrin.Fatos Mahmutaj   Ndërkohë, nuk mungoi as debati midis kandidatëve për postet e krerëve të gjykatës me anëtarët e KLD-së dhe ministrin e Drejtësisë. De

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.740Z

Të përndjekurit politikë, 138 emrat që marrin paratë

Këtë javë, në llogaritë e 138 të përndjekurve politikë janë derdhur këstet e radhës të dëmshpërblimit të përfituar sipas ligjit në fuqi. Gazeta publikon sot listën e plotë me emrat e atyre që marrin paratë në bankat e nivelit të dytë, ku edhe kanë llogarinë. Ministria e Fin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.223Z

KLD: Zgjidhen shtatë kryetarë gjykatash

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka përzgjedhur shtatë kryetarë gjykatash të rrethit pas një seance maratonë që zgjati dhjetëra orë, duke plotësuar të gjitha vendet e lëna bosh pas mbarimit të mandateve. Nënkryetari i KLD-së, Kreshnik Spahiu, gjatë takimit të djeshëm kërkoi përz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.174Z

Furtuna në gjyqësor: Të gjithë emrat e gjyqtarëve të ndryshuar

Këshilli i Lartë i Drejtësi ka bërë një sërë propozimesh për ndryshime në radhët e gjyqtarëve në Durrës, Vlorë, Tiranë, Shkodër, Korçë, Pogradec, Fier e Lushnje. KLD njofton se, nisi me  shqyrtimin dhe votimin e kandidaturave për gjyqtarë, për plotësimin e një vendi vaka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.026Z

Konkurrimi në KLD: 54 kandidatë për 16 gjykata

Këshilli i Lartë i Drejtësisë do të prezantojë dhe shqyrtojë në datat 21 dhe 22 prill 54 kandidaturat për funksionin drejtues në 16 gjykata të rretheve gjyqësore dhe gjykata të apelit. Me anën e një njoftimi për shtyp, KLD-ja ka publikuar dje listat e plota të gjyqtarëve që preten

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama