Rezultate te kerkimit per termin: +Niko +Rosberg

Total: 192
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.214Z

Niko Rosberg triumfon në Meksikë, Sebastian Fetel mbyll garën para kohe

Formula 1 Hemilton, i pakënaqur, pasi ekipi e detyroi të mos duelonte me shokun e skuadrës Niko Rosberg ka fituar dje Çmimin e Madh të Meksikës në Formula 1, duke marrë pikë të rëndësishme për vendin e dytë në klasifikimin e Botërorit, për të cilin duelon me Sebastian Fetel. Ky i f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.410Z

Niko Rosberg triumfon në Brazil dhe siguron vendin e dytë

Niko Rosberg i ka dhënë fund dilemave rreth vendit të dytë në renditjen e përgjithshme të Botërorit të Formula 1, duke siguruar matematikisht medaljen e nënkampionit pas fitores në Çmimin e Madh të Brazilit. Gjermani i Mercedes, fitoi garën e dytë radhazi dhe falë vendit të tretë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.209Z

Niko Rosberg nënshkruan me Mercedes Grand Pri

BERLIN- Skuderia e re e Formula 1, Mercedes Grand Pri, bëri të ditur një nga pilotët e saj në kuadër të sezonit të ardhshëm, që do të jetë Niko Rosberg. Në një kohë që në gjithë Evropën flitet se kjo skuderi është duke negociuar me Mikael Shumaker, Rosberg ka arritur të bindë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.800Z

Niko Rosberg mbyll sezonin me triumfin e tretë radhazi

Formula 1 Gjermani mposhti kampionin Hemilton në duelin brenda skuadrës Mercedes Niko Rosberg mbylli sezonin 2015 të Formula 1 duke arritur për herë të parë në karrierë të fitonte garën e tretë radhazi, pasi mundi kampionin e botës dhe njëkohësisht shokun e skuadrës te Mercedes, Luis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.472Z

Formula 1, kampioni Niko Rosberg tërhiqet: Arrita në majë!

Një deklaratë bombë ka tronditur botën e Formula 1. Niko Rosberg ka njoftuar se kërkon të tërhiqet menjëherë nga garat automobilistike sportive. Një vendim i papritur për Mercedes Benz, pasi vetëm pak ditë më parë piloti gjerman kishte festuar si kampion i ri i botës në fund të nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.914Z

Niko Rosberg thyen monotoninë, fiton në Spanjë përpara Hemilton

Kampionati i Formula 1 rihapet falë duelit mes dy pilotëve të makinave Mercedes Niko Rosberg siguroi fitoren e tij të parë të sezonit ndërsa Mercedes konfirmoi dominimin e saj në Formula 1 duke rreshtuar Hemilton në vendin e dytë falë një strategjie alternativë në Çmimin e Madh të S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.731Z

Niko Rosberg triumfon në Austri dhe rihap sfidën me Luis Hemilton

Formula 1 Gjermani parakaloi britanikun në kthesën e parë. Ferrari i dhuroi Uilliamsit podiumin Niko Rosberg ka shkurtuar në vetëm 10 pikë diferencën në renditjen e kampionatit të Formula 1, ndaj shokut të tij të skuadrës te Mercedes, kryesuesit Luis Hemilton, falë suksesit në Çmimin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama