Rezultate te kerkimit per termin: +Nikolet +Vasia

Meta: total 31 / total_found 31 / time 0.000 / keyword[0] nikolet / docs[0] 48 / hits[0] 58 / keyword[1] vasia / docs[1] 59 / hits[1] 79 /
Një muze për Nënë Terezën në Durrës, ditën e shenjtërimit
  • 2016-05-14

Një muze për Nënë Terezën në Durrës, ditën e shenjtërimit

DURRES - Ditën e shenjtërimit të Nënë Terezës, në sheshin "Liria" të Durrësit, në Galerinë e Arteve Pamore "Nikolet Vasia", do të inaugurohet Muzeu "Nënë Tereza - Muzeu i Dialogut". Lajmi u bë i ditur në një konferencë për shtyp në Bashkinë e Durrësit, pas takimit që zhvill

Nje Muze per Nene Terezen
  • 2016-05-14

Nje Muze per Nene Terezen

Transmetuar me 14052016 - 0942 Bashkia e Durresit dhe agjencia SocialCom do te realizojne nje muze per Nene Terezen Muzeu do te zere vend ne sheshin Liria ne Galerine Nikolet Vasia dhe do te inaugurohet me 4 shtator diten kur Papa Fr

Studentët, ekspozitë për shokun e sëmurë
  • 2016-03-27

Studentët, ekspozitë për shokun e sëmurë

Durrës Një ish-nxënës i shkollës artistike “Jan Kukuzeli” të Durrësit vuan nga një sëmundje e cila kërkon transplantin e veshkave. Ai ndodhet në vështirësi financiare për të përballuar këtë, ndaj shokët e tij, sot studentë të Akademisë së Arteve, janë mbledhur pë

Eksodi biblik, Porti i Durrësit para 25 vitesh në fotografi
  • 2016-03-01

Eksodi biblik, Porti i Durrësit para 25 vitesh në fotografi

"Porti i Durrësit - 25 vjet pas eksodit 1991". Kështu titullohet ekspozita fotografike që do të hapet në Durrës, nga 2-7 mars, me rastin e 25-vjetorit të eksodit biblik të shqiptarëve. Ky aktivitet që organizohet nga Autoriteti Portual Durrës, APD, në bashkëpunim me Agjencinë Zyrtare

No Pic available
  • 2014-09-09

Çelet Festivali NdërkombëtarVeror i Filmit në Durrës 

Të tjera rreth shkrimit VIDEO VIDEO DURRËS - Këtë vit, Festivali Ndërkombëtar Veror i Filmit i Durrësit do të hyjë në një dimension të ri duke u shtrirë në një disipline tjetër artistike që është ajo e a

26 punimet e Live Art ne Durres
  • 2013-11-04

26 punimet e Live Art ne Durres

pp pLive Art ekspozita me 26 punimet finaliste u hap ne galerine e arteve pamore Nikolet Vasia ne Durres Fituesit e kesaj ekspozite Enkelejd Zonja me vepren Kabareja e shallit te kuq Genti Korini me vepren Abstrakt dhe Ledion Xhaferi me vepren Dritare u shpallen muajin e kaluar ne ambientet e Galer

No Pic available
  • 2013-11-02

Ekspozita e LiveART 2013 shkon në Durrës

Ekspozita e LiveART i është prezantuar publikut në Durrës më 31 tetor, ku janë ekspozuar 26 punët finaliste, të cilat për një muaj qëndronin të ekspozuara në Tiranë në Galerinë Kombëtare të Arteve. Organizator