Rezultate te kerkimit per termin: +Nikolin +Novruzaj

Total: 73
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.389Z

Ekzekutim me plumb pas koke administratorit te "Gjallices"

Nje nga ngjarjet me te bujshme ne vend, konsiderohet edhe grabitja e armatosur e filialit te firmes piramidale "Gjallica", ne Vlore, ne vitin 1994. Bilanci i sulmit nga kater persona te maskuar dhe te armatosur ka qene nje i vdekur, nje i plagosur dhe vjedhja nga zyrat e firmes se 2,4 milione lekeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.217Z

“Hakmarrja”, Holanda azil vëllezërve

• Holanda u jep azil dy vëllezërve të “Hakmarrjes për Drejtësi”.Fatos Mahmutaj Nikolin dhe Pasho Novruzaj, të akuzuar në Shqipëri si anëtarë të organizatës “Hakmarrja për Drejtësi”, kanë marrë pak ditë më parë azilin politik në Holandë. Lajmi pohohet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.140Z

Grabitja qe rrezikoi arrestimin e grupit

Autoret dogjen furgonin me targa te falsifikuara qe t'i shpetonin ndjekies se policise ne "Pyllin e Sodes" Nje nga grabitjet me te shpejta, po qe per pak u ka kushtuar prangat ne flagrance anetareve te "Hakmarrjes.." sipas hetimeve te kryera eshte ajo e Bankes se Kursimeve Vlore ne 20 janar te vitit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.412Z

"Hakmarrja", Perleshja qe perfundoi me grabitjen e VEFA-s

Grabitja me arme e filialit te firmes piramidale VEFA ne fillim te vitit 1996 ne qytetin e Vlores eshte nje nga me te bujshmet. Ne 18 episodet, per te cilat akuzohet grupi "Hakmarrja per Drejtesi", cilesohet se eshte nje nga vjedhjet me te medha, pasi nga arka e firmes u moren 145 mije dollare. Por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.863Z

“Hakmarrja për Drejtësi”, dy burgime përjetë dhe 174 vjet burg për 9 të pandehurit

Përfundon pas 13 vjetësh një prej proceseve më të gjata gjyqësore në Shqipëri, ai i “Hakmarrjes për Drejtësi”. Gjykata e Krimeve të Rënda i ka dhënë fund gjatë ditës së djeshme këtij procesi, duke i dënuar 9 të pandehurit e kësaj çështjeje me dy burgime të përjetshme dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.140Z

Dy grabitjet e para te "Hakmarrjes...", 500 milione leke

Vjedhja e pare e bujshme qe i eshte faturuar grupit te ashtuquajtur "Hakmarrja per Drejtesi", nga ka marre dhe emrin dosja, i perket Bankes se Kursimeve Tirane, ne Bulevardin "Zogu i Pare", me 29 janar te vitit 1993. Ne kete ngjarje sipas hetimeve ka qene i perfshire edhe Leart Shyti, kurse organiza

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.161Z

"Hakmarrja..."/ Tri ditet e rrembimit te Erion Nushit per 200 mije dollare

Rrembimi me qellim perfitimin i te miturit Erion Nushi, djali i nje cifti biznesmenesh ne Tirane, ka tronditur jo vetem opinionin, por vuri ne alarm edhe policine. Ne 1 tetor te vitit 1995, persona te maskuar moren peng femijen duke e izoluar ne nje banese me qira mbi Pazarin e Ri ne kryeqytet, duke

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama