Rezultate te kerkimit per termin: +Nikolla +Poposki

Total: 96
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.465Z

Poposki neser ne Tirane

E diel 02 Tetor 2011 1631 Tweet Nikolla Poposki Ministri i Jashtem i Maqedonise Nikolla Poposki neser do te vizitoj Shqiperine. Ai vjen ne Tirane me ftese te homologut shqiptar Edmond Haxhinasto. Kjo eshte vizita e radhes e ministrit Popovski ne kuader te turneut te tij Ballkanik te nisur qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.999Z

Poposki ia faturon Brukselit krizën politike në Maqedoni

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikolla Poposki ia faturon Brukselit krizën e rëndë politike në vend. Poposki tha se nëse vendi do të kishte perspektivë të qartë evropiane atëherë situata politike nuk do të përkeqësohej. Poposki: Pjesa më e madhe e arsyeve për krizën e thellë po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.476Z

Haxhinasto, Poposki: Censusi, vërtetësi për minoritetet

TIRANE- Ministri i jashtëm i Maqedonisë, Nikolla Poposki ndodhet per nje  vizitë zyrtare në Tiranë, me ftesë të zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Jashtëm Edmond Haxhinasto. Takimi i pare eshte bere pikerisht me Haxhinaston, e me tej eshte dhene nje konference e perbashket per shtyp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.485Z

Poposki: Për zgjedhje të reja vendos Parlamenti jo dikush nga jashtë

Zëvendëskryeministri dhe ministri i punëve të jashtme, Nikolla Poposki sot nga Brukseli, i është përgjigjur disa presioneve të ndërkombëtarëve në lidhje me mundësinë e mbajtjes së zgjedhjeve të reja parlamentare. Poposki ka thënë se për zgjedhje të reja parlamentare vendosin inst

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.397Z

Poposki apel Ramës dhe Thaçit: Mos ndërhyni në punët e Maqedonisë!

Platforma e përbashkët e partive shqiptare në Maqedoni me siguri do jetë pengesa kryesore për bisedimet në formimin e qeverisë së re. Fakti se në përpunimin e saj ka dorë kryeminstri Edi Rama dhe kryetari i Kosovës, Hashim Thaci për shumë analiste dhe njohës të rrethanave kjo duket s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.548Z

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Poposki: Faljet e Presidentit nuk ishin pozitive

Në një intervistë për programin “Conflict Zone” ministri i Jashtëm i Maqedonisë Nikola Poposki shprehet se falja nga ana e presidentit të vendit e ka përkeqësuar situatën ne vend dhe se ky nuk qe një veprim pozitiv. “Do të ishte më mirë për vendin që kjo të mos k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.660Z

Haxhinasto-Poposki per censusin

Shefi i diplomacisë së Maqedonisë, Nikolla Poposki i bëri thirje minoritetit maqedonas në Shqipëri që të bëhet pjesë e regjistrimit të popullsisë. Ai vizitoi Tiranën dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama