Rezultate te kerkimit per termin: +Nikollit

Meta: total 179 / total_found 179 / time 0.000 / keyword[0] nikollit / docs[0] 179 / hits[0] 209 /
Ulën dënimin për Dajtin, zhduken gjyqtarët Aliaj dhe Nikolli
  • 2019-02-16

Ulën dënimin për Dajtin, zhduken gjyqtarët Aliaj dhe Nikolli

Me urdhër të Gjykatës së Krimeve të Rënda, Policia ushtroi dje kontrolle edhe në banesat e dy gjyqtarëve Aleks Nikolli dhe Petrit Aliaj. Kujtojmë se, së bashku me gjyqtarin Skënder Damini, ata firmosën pranimin e kërkesës së Dritan Dajtit, për gjykim të shkurtuar, gjë që i dhuroi

Mbyll dyert memoriali i Skënderbeut, rikonstruktohet në pikun e sezonit
  • 2018-08-12

Mbyll dyert memoriali i Skënderbeut, rikonstruktohet në pikun e sezonit

Vendvarrimi i Skënderbeut tregon shumë pak nga mistikja ende e pazbuluar dhe e ekspozuar. Aktualisht my memorial po i nënshtrohet një rikonstruksioni, duke mbyllur dyert në pikun e vizitave turistike. Një vendim ky që dëmton turizmin historiko-kulturor në Lezhë. Disa turistë izraelitë,

Vrau parukieren në Lezhë, dënohet me 27 vite burg Alfred Nikolli
  • 2017-09-25

Vrau parukieren në Lezhë, dënohet me 27 vite burg Alfred Nikolli

Gjykata e Lezhës ka dënuar me 27 vite burg shtetasi Alfred Nikolli i akuzuar për vrasjen e Etleva Nokës, brenda ambienteve të parukerisë së saj. Ndërkohë, Gjykata dënoi me 1 vit burg shtetasin Gjok Nikollin me akuzën për përkrahje të autorit të krimit. Ngjarja e rëndë u shënua në

Jo vetëm plazh! 15 gjëra që mund të bëni në Lezhë gjatë pushimeve
  • 2017-07-28

Jo vetëm plazh! 15 gjëra që mund të bëni në Lezhë gjatë pushimeve

Qarku i Lezhës me pozitën e favorshme gjeografike, me burimet natyrore turistike dhe me numrin e madh të objekteve historike dhe arkeologjike, ka mundësi të mëdha për zhvillimin e turizmit. Në këtë qark ndodhen 34 monumente natyre dhe 21 objekte kulti,muzeale,arkeologjike dhe historike. Tu

No Pic available
  • 2017-04-16

Katolikët e Lezhës kremtojnë Pashkët

Edhe në Lezhë është kremtuar festa e pashkeve.Qindra besimtarë katolike ju drejtuan katedrales së “Shën Nikollit” mbrëmjen e shkuar për të ndjekur meshen e shenjte në vigjilje të ringjalljes së krishtit. Me qirinj të ndezur në duar që përcjellin dritën e përjetshme që

Vrasja e parukieres, flet babai: Autorin ta gozhdojnë, mos të më presin mua që ta vras
  • 2016-11-29

Vrasja e parukieres, flet babai: Autorin ta gozhdojnë, mos të më presin mua që ta vras

Rrëfim i dhimbshëm ai i Preng Dodës, 68-vjeç, babai i parukieres që u vra teksa ishte duke punuar nga Alfred Nikolli. Në një intervistë sot në emisionin Me zemër të hapur në News 24 ai ka treguar se si e mori vesh ngjarjen dhe takimin e fundit me të bijën para se të mbyllte sytë

Vrau parukieren, arrest me burg për autorin
  • 2016-11-14

Vrau parukieren, arrest me burg për autorin

Gjykata e Lezhës ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për autorin e vrasjes së parukieres. Autori i dyshuar Alfred Nikolli ka thënë vetëm se nuk mund të flasë, pasi është i tronditur nga e gjithë kjo ngjarje. “Jam shumë i tronditur, nuk mund të flas”, është shprehu