Rezultate te kerkimit per termin: +Nimet +Musai

Meta: total 32 / total_found 32 / time 0.032 / keyword[0] nimet / docs[0] 9669 / hits[0] 11883 / keyword[1] musai / docs[1] 401 / hits[1] 687 /
Betohen dy deputetët e rinj të opozitës, e treta mungonte!
  • 2019-03-28

Betohen dy deputetët e rinj të opozitës, e treta mungonte!

Në nisje të seancës së sotme parlamentare, janë betuar dy deputetët e rinj të opozitës. Kështu kreu i Ballit Kombëtar, Adriatik Alimadhi, u betua duke zënë vendin e Agron Shehajt, ish-deputet i Vlorës. Ndërkohë Arben Elezi, zuri vendin e Edmond Spahos, si deputet për Elbasanin. Krye

Parlamenti bëhet me 99 deputetë, KQZ ndan 3 mandate të reja (EMRAT)
  • 2019-03-27

Parlamenti bëhet me 99 deputetë, KQZ ndan 3 mandate të reja (EMRAT)

Parlamenti i Shqipërisë është shtuar sot me tre deputetë të rinj, pasi Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u mblodh për tu dhënë mandatin këtyre kandidatëve, që vinë nga radhët e PD dhe LSI, duke mos pranuar të digjen siç bëri opozita e bashkuar. Një nga kandidatët që tashmë e ka plo

Vazhdojnë tradhtitë në LSI, dy kandidatë drejt mandatit të deputetit
  • 2019-03-19

Vazhdojnë tradhtitë në LSI, dy kandidatë drejt mandatit të deputetit

Vazhdojnë rrjedhjet në radhët e LSI-së. Dy emra të tjerë kanë pranuar që të bëhen pjesë e Kuvendit të Shqipërisë.  Nimet Musai tërhiqet nga mandati si kryetar i grupit këshilltar të LSI në Bashkinë e Fierit,  për të pranuar mandatin e deputetit. “Në kuvend do te jem ai

No Pic available
  • 2017-04-13

Projekti i landfillit, banorët bllokojnë rrugën nacionale Fier-Lushnjë

Dhjetëra protestues të Vajkanit, Kallmit e Verrisë kanë bllokuar për disa minuta autostradën LushnjëFier ne vendin e quajtur Vajkan, në shenjë proteste. Pas kësaj, policia shoqëroi në komisariat disa persona për bllokim të paligjshëm të rrugës, gjë që solli grumbullimin e protestu

No Pic available
  • 2016-12-05

EMRAT/ Këta janë 260 drejtuesit e rinj të LSI-së

Pas votimit në Konventën Kombëtare Zgjedhore të Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë dalë edhe fituesit e anëtarëve të zgjedhur të Komitetit Drejtues Kombëtar. Në përfundim të procesit të votimit elektronik, mbajtur për dy ditë me radhë në Pallatin e Sportit, Asllan Rusi në Ti

No Pic available
  • 2015-04-11

1011 leje legalizimi për Durrësin, ja lista e personave që përfitojnë

1011 banorë të Durrësit, kryesisht të zonës së ish-Kënetës kanë përfituar lejen e legalizimit për shtëpitë e tyre. Agjencia e Legalizimit, Urbanizimit dhe Integrimit të Zonave/Ndërtimeve Informale, dega Durrës njofton qytetarët që gjejnë emrin në listën e meposhtme të paraqiten

No Pic available
  • 2014-11-09

Meta viziton biznesin fason në Fier: Të shtohen prodhimet “Made in Albania”

FIER - Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta viziton biznesin fason në qytetin e Fierit, i shoqëruar nga Zv. Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave, Alban Zusi, deputetët e LSI-së, Petrit Vasili dhe Robert Bitri dhe drejtorë rajonal