Rezultate te kerkimit per termin: +Nina +Sky

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] nina / docs[0] 821 / hits[0] 1508 / keyword[1] sky / docs[1] 2284 / hits[1] 2713 /
Antique Drama Festival në Shkup / Shqipëria me Elektra të Laert Vasilit
  • 2015-09-10

Antique Drama Festival në Shkup / Shqipëria me Elektra të Laert Vasilit

TIRANË, 7 Shtator / ATSH / - Nga data 8-22 shtator në Shkup të Maqedonisë, do të zhvillohet Edicioni i XV-të i Festivali Ndërkombëtar të Antikitetit "Antique Drama Festival Stobi 2015".Në këtë festival ku do të marrin pjesë 10 trupa ndërkombëtare nga Maqedonia, Turqia, Sllovenia, dhe

No Pic available
  • 2011-02-09

Isabella Rossellinikryeson jurinëe festivalit të Berlinit

BERLIN- Katër gra, nga të cilat edhe presidentja, aktorja italo-amerikane Isabella Rossellini, dhe tre meshkuj, ndër të cilët iraniani Jafar Panahi janë anëtarët e jurisë për edicionin e 61-të të Festivalit ndërkombëtar të fi

No Pic available
  • 2010-06-26

Summertime and the livin is easy

Për të kënduar verën do të mjaftonte një titull Summertime, melodia e saj nuk harrohet kurrë Po t krkonim ta prshkruanim vitin n nj muzik t vetme, pa dyshim do t zgjidhnim “Katr stint” e Vivaldit, do stin i prgjigjet nj stil, nj ritm, nj shumngjyrshmri notash, n

No Pic available
  • 2010-01-30

Rona Nishliu: Enderroj te perfaqesoj Shqiperine e Madhe ne Eurosong

Te gjithe e pame dhe e admiruam per kengen e saj "Zonja vdekje", interpretuar te "Kenga Magjike 2009" dhe nderuar me cmimin "Vokali me i mire". Mesa duket, pervojat jetesore, sikurse eshte edhe vdekja e nje njeriu te dashur; kur jane te verteta, dine ta prekin me shume publikun. Kengetarja me look t

No Pic available
  • 2009-06-28

Mbretëreshat e reja të hit-paradave

Kurba e lindjes së fenomeneve të reja muzikore është në rritje. Çdo vit nga spektaklet e ndryshme muzikore, siç është "X-Factor", dalin të rinj shumë të talentuar, që më pas pushtojnë hit-paradat. Shpesh talentet e reja përputhen edhe me shijet e publikut, që i ndjek jo vetëm përm

Surprizat e finales se
  • 2008-11-23

Surprizat e finales se "Kenga Magjike"

Dhjete vjet "Kenga Magjike", dhjete vjet televizioni "Klan". Gjithcka ka nisur plot sharm ne maratonen e neteve te "Kenges magjike", ashtu sikurse ne edicionin e dhjete viteve me pare, ku gjithcka ne forme e permbajtje u ideua per te qene e tille. Deri pak minuta pas mesnate u zhvillua rezymeja e cm

No Pic available
  • 2008-11-23

Përfundon "Kënga magjike",fituese "Njëri nga ata" nga Jonida Maliqi

Përfundoi nata finale e festivalit të 10-të të "Këngës Magjike", ku kënga fituese u shpall "Njëri nga ata" kënduar nga Jonida Maliqi. Vendin e dytë e zuri kënga "Dashurisë së shkuar, kënduar nga Aleksandër Gjoka, ndërsa vendin e tretë kënga ""Shpirti im binjak" kënduar nga Soni Ma

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama