Rezultate te kerkimit per termin: +Nion

Meta: total 460 / total_found 460 / time 0.016 / keyword[0] nion / docs[0] 460 / hits[0] 529 /
Shorti i Champions/ Derbi anglez, fati i buzëqesh Juves dhe Liverpool
  • 2019-03-15

Shorti i Champions/ Derbi anglez, fati i buzëqesh Juves dhe Liverpool

Është hedhur mesditën e sotme në Nion në Zvicrës, shorti për fazën çerekfinale të Champions League. Vazot kanë siguruar një përballje të lehtë për kampionët e Italisë, Juventus pas përmbysjes së çmendur në Allianz Stadium kundër Atletico Madrid me 3 gola të yllit portugez Cri

Hidhet shoti i Europa League, spikat dueli Lazio-Sevilla
  • 2018-12-17

Hidhet shoti i Europa League, spikat dueli Lazio-Sevilla

U hodh në Nion të Zvicrës shorti i Europa League, që përcaktoi çiftet e fazës së 1/16-aver të kompeticionit. Goglat u rezervuan kundërshtarë të lehtë skuadrave të mëdha, sidomos dy anglezeve, Chelsea dhe Arsenal, që do të kenë përballë respektivisht blutë Malmo dhe topçinjtë B

Shorti të hënën, projektohen përplasje emrash të mëdhenj
  • 2018-12-13

Shorti të hënën, projektohen përplasje emrash të mëdhenj

Të hënën, më 17 dhjetor, në Nion të Zvicrës do të hidhet shorti i fazës së 1/8-ave të Championsit, pasi tashmë janë përcaktuar të gjitha skuadrat që e kanë kaluar fazën e grupeve. Janë katër ekipe angleze, tre spanjolle, tre Gjermane, dy italiane, dy franceze, një portugeze dhe

Shqipëria njeh kundërshtarët e eliminatoreve të Europianit U-19 dhe U-17
  • 2018-11-23

Shqipëria njeh kundërshtarët e eliminatoreve të Europianit U-19 dhe U-17

Është hedhur sot në Nion të Zvicrës në selinë e UEFA-s, shorti për kualifikueset e Kampionatit Europian Gjeorgji 2020 për kombëtaren e femrave U-19. Gjithsej jane 12 grupe me nga 4 skuadra dhe Shqipëria bën pjesë në grupin e tretë së bashku me Gjermaninë, Portugalinë dhe Azerbaixh

Champions, Bajern-Real dhe Liverpul-Roma në gjysmëfinale
  • 2018-04-13

Champions, Bajern-Real dhe Liverpul-Roma në gjysmëfinale

Në Nion të Zvicrës u hodh edhe shorti për gjysmëfinalet e Champions Leagues, vetëm pak minuta pas atij të Europa League. Në Gjysmëfinale u kualifikuan Roma, Bajern Mynih, Real Madrid dhe Liverpul, praktikisht nga një përfaqësues për secilin nga kampionatet më të forta europiane. Short

Hidhet shorti i Ligës së Europës, përballje spektakolare
  • 2018-04-13

Hidhet shorti i Ligës së Europës, përballje spektakolare

Është hedhur shorti për fazën gjysmëfinale të Ligës së Europës në Nion të Zvicrës, ku fati ka rezervuar dy ndeshje spektakolare. Çifti i parë gjysmëfinalist është Marsejë-Salcburg, ndërkohë që Arsenali do të përballet me Atletiko Madridin. Ndeshjet do të luhen me sistem vajtj

Procedimi disiplinor, Skënderbeu u ballafaqua sot me UEFA-n në Nion
  • 2018-03-21

Procedimi disiplinor, Skënderbeu u ballafaqua sot me UEFA-n në Nion

Dënimi i Skënderbeut nga UEFA është një çështje që ka bërë shumë bujë në vendin tonë, saqë i gjithë qyteti i Korçës protestoi paqësisht për ti kërkuar shtëpisë së futbollit, që të mos ua shkatërrojë ëndrrën. Ditën e sotme duket se është hedhur edhe hapi i parë në b