Rezultate te kerkimit per termin: +Nirvana

Meta: total 117 / total_found 117 / time 0.000 / keyword[0] nirvana / docs[0] 117 / hits[0] 179 /
No Pic available
  • 2017-05-21

YOGA, ushtrime të thjeshta fizike, apo rituale okulte?

Nga Miron Çako Joga një praktikë shekullore e feve lindore si induizmit, janizmit, Budizmit, mbas viteve 60-të e deri më sot, gjithnjë e më shumë po transferohet përtej vendeve të origjinës Indi, Azi, dhe po demonstrohet si një risi në SHBA dhe Europë, vende me fe dhe kulturë tjetër

No Pic available
  • 2017-05-14

Nga Metallica te Deep Purple: Origjina e emrave të bandave më të famshme të rok-ut

Të fshehta e emrave të bandave më të njohura, që pa pasur as idenë më të vogël për famën do të krijonin, nuk i morën shumë seriozisht emrat e tyre. ABBA, në gjuhën hebreje, abba nënkupton fjalën baba, por banda pretendon se nuk kishte asnjë dijeni për këtë ngjashmëri. Anëtar

No Pic available
  • 2015-12-20

SPECIALE/ 100 këngët më të bukura dhe më të famshme të të gjitha kohërave

Këngët ndërkombëtare që kanë qenë kolona zanore të jetëve tona: Nga Frank Sinatra tek Beatles, nga Led Zeppelin tek U2… Revista italiane Panorama ka përzgjedhur 100 këngët më të bukura dhe më të famshme nga vitet 50 e deri më sot. këto këngë kanë të përbashkët bukurinë

Kanye me stil rokeri (Foto)
  • 2015-11-20

Kanye me stil rokeri (Foto)

Reperi 38 vjeçar Kanye West ka bere homazh grupit Nirvana te enjten duke veshur një bluze te vjetër me ikonat e grupeve alternative te viteve te 90-ta. Këngëtari Kurt Cobain, batisti Krist Novoselic dhe bateristi Dave Grohl,i cili momentalisht është kryesues i Fo

Del në shitje shtëpia e fëmijërisë së Kurt Cobain, por askush nuk e blen
  • 2015-09-13

Del në shitje shtëpia e fëmijërisë së Kurt Cobain, por askush nuk e blen

Transmetuar më 13.09.2015 - 13:30 Pavarësisht kalimit të viteve ai vijon të mbetet një prej miteve të muzikës së rok-ut botëror. Bëhet fjalë për Kurt Cobain. Prej tre vitesh shtëpia e fëmijërisë së këng

Courtney Love, mesazh dashurie për Kurt Cobain: Zot sa më mungon |FOTO
  • 2015-08-25

Courtney Love, mesazh dashurie për Kurt Cobain: Zot sa më mungon |FOTO

Transmetuar më 25.08.2015 - 12:54 “Dashuria ime më e madhe dhe e shtrenjta jonë Bean”. Kështu shkruan krahë disa fotografive të papublikuara më parë, të postuara në Instagram nga Courtney Love, ku ajo shihet bashk

Këngë të pa dëgjuara të Kurt Cobain publikohen në nëntor
  • 2015-08-13

Këngë të pa dëgjuara të Kurt Cobain publikohen në nëntor

Në arkivat e rokerit të famshëm, Kurt Cobain, gjatë hulumtimeve për realizimin e një dokumentari që po bëhet së fundi për jetën e tij janë gjetur disa këngë solo, ta pa publikuara më parë që besohet të jenë realizuar diku gjatë vitit 1991. Një solo album të cilit ende nuk i di