Rezultate te kerkimit per termin: +Nisemi

Meta: total 980 / total_found 980 / time 0.000 / keyword[0] nisemi / docs[0] 980 / hits[0] 1114 /
Koleksion i rrallë fotosh: Shqipëria në vitin 1922 dhe mahnitja e një amerikaneje
  • 2017-06-15

Koleksion i rrallë fotosh: Shqipëria në vitin 1922 dhe mahnitja e një amerikaneje

Ky koleksion me foto të rralla është publikuar në faqen e studiuesit Robert Elsie dhe janë realizuar në vitin 1922 nga Rozë Uajlldër Llejn. Fotot kryesisht janë nga Shqipëria e Veriut. Robert Elsie Nga Robert Elsie Koleksioni fotografik i Rozë Uajlldër Llejnit Rozë Uajlldër Llejn Shkri

No Pic available
  • 2017-05-31

Zidane: Me Juven finale speciale. Dybala, armiku numër 1

Pas day media të Juventusit i ka ardhur radha Real Madridit, finalistit tjetër të Champions-it, që do të jetë i angazhuar në Cardiff, të shtunën e ardhshme. Zinedine Zidane foli në një konferencë shtypi për ndeshjen më të rëndësishme të sezonit: Është një finale, të cilën do t

No Pic available
  • 2017-05-16

Interi në kaos, thyen një rekord negativ 35-vjeçar

Nuk ndodhte prej 35 vitesh, që Interi të regjistronte 8 ndeshje pa fitore në kampionat, gjë që tregon krizën e thellë dhe kaosin që ka mbërthyer këtë skuadër, e cila e sheh veten përfundimisht jashtë zonës europiane. Ambienti në dhomat e zhveshjes nuk është aspak i qetë, përkundr

No Pic available
  • 2017-05-16

Vdekja e adoleshentes, Mjeku anestezist: Edhe unë do të vetëvritesha!

Mjekë të shumtë janë solidarizuar me mjekun anestezist Tefik Zhurda, i cili tentoi vetëvrasjen pas vdekjes në sallën e operacionit të 16 vjeçares Blerta Pepa. Mjeku anestezist pranë Qendrës së Traumës, Apostol Vaso shkruan në rrjetet sociale se dhe ai do të bënte të njëjtën gjë

No Pic available
  • 2017-05-14

Rama: Drejt 18 qershorit pa PD e braktisur. Harrojeni destabilizimin!

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në Komunikimin Javor se Partia Demokratike po shkruan faqen më të zymtë të historisë së saj. Rama: Kjo që kaloi ishte një javë shumë kuptimplotë.Me arratisjen e PD në rrugën e vetëshkatërrimit.18 qershori, një proçes i vështirësuar artifici

No Pic available
  • 2017-05-07

Rama: Nga nesër, nis rrugëtimi pa PD-në drejt 18 qershorit

Kryeministri Edi Rama thotë se opozita nuk e shfrytëzoi hapësirën e lënë nga mazhoranca për të gjetur një zgjidhje, ndërsa shton se duke filluar prej ditës së nesërme, Partia Socialiste do të nisë rrugën pa Partinë Demokratike drejt zgjedhjeve të 18 qershorit. Rama: Kohën e fituar

Rama: Zgjedhjet nuk shtyhen, nesër drejt 18 qershorit edhe pa PD-në
  • 2017-05-07

Rama: Zgjedhjet nuk shtyhen, nesër drejt 18 qershorit edhe pa PD-në

Kryeministri Edi Rama, në komunikim e kësaj jave foli për zgjedhjet në vend dhe pengesën që po bën Partia Demokratike. Rama u shpreh se u anuluan zgjedhjet në Kavajë për të shmangur shkatërrimin. Sipas tij, opozita nuk e ka pasur asnjëherë mundësinë që ka sot për të qenë në qev