Rezultate te kerkimit per termin: +Nishanin

Meta: total 1000 / total_found 1387 / time 0.000 / keyword[0] nishanin / docs[0] 1387 / hits[0] 1650 /
Nishani kthen per rishqyrtim ligjin per Dhomat e Tregtise Bie ndesh me Kushtetuten
  • 2016-10-20

Nishani kthen per rishqyrtim ligjin per Dhomat e Tregtise Bie ndesh me Kushtetuten

Transmetuar me 19102016 - 1515 Tirane 19 tetor 2016 NOAal - Presidenti Bujar Nishani ka kthyer per rishqyrtim ne Kuvend ligjin per Dhomat e Tregtise Sipas Nishanit ligji bie ndesh me Kushtetuten ne nenin 46 te saj Permes ketij lig

Plehrat përplasin krerët e shtetit, nis lufta Rama-Nishani! Presidenti me shoqërinë civile, Rama me ricikluesit dhe krerët e bashkive
  • 2016-10-07

Plehrat përplasin krerët e shtetit, nis lufta Rama-Nishani! Presidenti me shoqërinë civile, Rama me ricikluesit dhe krerët e bashkive

Shoqëria Civile nuk ndalet në kërkesën e saj lidhur me mbetjet, ndërsa pritet që të mbajë një takim me presidentin Nishani lidhur me këtë çështje kaq shumë të trumbetur javët e fundit. Pas protestës në bulevardin Dëshmorët e Kombit, Shoqëria Civile nuk ka ndërmend të tërhi

Historia e Trëndafiles, gruaja gjermane e presidentit Nishani
  • 2016-10-06

Historia e Trëndafiles, gruaja gjermane e presidentit Nishani

Nga Bashkim Trenova Haxhi Lleshi ka qenë presidenti apo kryetari i dytë i Presidiumit të Kuvendit Popullor. Presidenti i parë, i zgjedhur në 12 janar të vitit 1946, ka qenë Omer Nishani. Ai qëndroi në këtë post deri në 31 korrik 1953. Me Omer Nishanin nuk jam takuar ndonjëherë. Di se n

Thaçi nis vizitën në Tiranë, takime me krerët e shtetit
  • 2016-10-03

Thaçi nis vizitën në Tiranë, takime me krerët e shtetit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka nisur vizitën zyrtare në Shqipëri.  Thaçi gjatë vizitës në Shqipëri do të takohet me krerët më të lartë të shtetit. Në orën 09:00 u zhvillua ceremonia zyrtare e mirëseardhjes në Presidencë, ndërsa rreth orës 10:30 të dy presidentët do t

Saliu dhe dajre çarja e tij kërkon të luajë me durimin e amerikanëve, por e pa si përfundoi Milosheviçi
  • 2016-09-09

Saliu dhe dajre çarja e tij kërkon të luajë me durimin e amerikanëve, por e pa si përfundoi Milosheviçi

Nga Spartak Ngjela   Saliu kërkon të luajë me durimin e shqiptarëve. Ai ka gjetur një “dajre të çarë”, Bujar Nishani (Memeti); dhe kërkon të zvarrisë implementimin e Reformës në Drejtësi me një president antishqiptar. Po tregohet njorant, se e di politikën amerika

Presidenti, prokuroria dhe beteja politike kundër Vetting-ut
  • 2016-09-09

Presidenti, prokuroria dhe beteja politike kundër Vetting-ut

Nga Mero Baze   Presidenti i Republikës duket se po pret qëndrimin zyrtar që do të mbajë Partia Demokratike ndaj ligjit të “Vetting”-ut, për ta firmosur ose jo atë ligj. Më shumë se një javë pas miratimit të ligjit në Kuvend, Presidenti nuk e ka dekretuar ende atë,

Kryebashkiaku i Pogradecit takon Nishanin, i ankohet për mungesë mbështetjeje nga qeveria
  • 2016-09-08

Kryebashkiaku i Pogradecit takon Nishanin, i ankohet për mungesë mbështetjeje nga qeveria

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti sot në një takim kryetarin e Bashkisë së Pogradecit, Eduart Kapri. Gjatë takimit u bisedua rreth situatës dhe jetës së qytetarëve të Bashkisë Pogradec dhe çështjeve, me të cilat ndeshet administrata e kësaj Bashkie në përmbushje të misi