Rezultate te kerkimit per termin: +Nishanin

Meta: total 1000 / total_found 1094 / time 0.000 / keyword[0] nishanin / docs[0] 1094 / hits[0] 1315 /
Situata politike, Ambasadori Lu takim 30 minutësh me Nishanin
  • 2015-03-04

Situata politike, Ambasadori Lu takim 30 minutësh me Nishanin

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Lu ka zhvilluar një takim me Presidentin Bujar Nishani. Takimi mes tyre ka zgjatur rreth 30 minuta, ndërsa nuk bëhet e ditur ende zyrtarisht se për çfarë mund të jetë biseduar gjatë takimit. Takimi vjen në një kohë kur situata

Prokuroria nis hetimet Llalla takon Ramen e Nishanin
  • 2015-03-03

Prokuroria nis hetimet Llalla takon Ramen e Nishanin

0 brbr brbrProkurori i Pergjithshem Ministri i Brendshem kreu i Komisionit te Sigurise dhe Kryeparlamentari Ilir Meta jane thirrur ne nje takim nga Kryeministri Rama ne zyren e ketij te fundit rreth ores 930brbr brbrTakimi nuk ka zgjatur me shume se 30 minuta dhe vjen vetem nje dite pas deklarates

Llalla takon presidentin Nishanin
  • 2015-03-03

Llalla takon presidentin Nishanin

brbrPas takimit me Kryeministrin Edi Rama kryeparlamentarin Ilir Meta si dhe me Ministrin e Brendshem Saimir Tahiri kryeprokurori Adriatik Llalla ka zhvilluar nje tjeter takim por kete here me presidentin Bujar Nishani ne ambientet e presidence Mesohet se kryefjala e takimit qe zgjati per rreth 30

Nishani pranon ligjin per dosjet Duhet lustracion
  • 2015-02-24

Nishani pranon ligjin per dosjet Duhet lustracion

e Marte 24 Shkurt 20150820 am brbrPresidenti Bujar Nishani ka ftuar Kryeministrin kryetarin e Parlamentit dhe opoziten te behen pjese e ceremonive ne kujtim te renies se diktatures komuniste ne Shqiperibrbrp classwp-caption-textPresidenti Nishani ne konference per shtypSSSAbrASS

Flet Presidenti Nishani Rama fyerje dhe ulerima ne telefon
  • 2015-02-20

Flet Presidenti Nishani Rama fyerje dhe ulerima ne telefon

e Premte 20 Shkurt 20150817 am brbrPresidenti i Republikes Bujar Nishani denoncoi telefonaten me tone te ashpra dhe fyese te Kryeministrit Rama me te qe i kerkonte dekretimin e Visar Zhitit ambasador ne Vatikan I ftuar ne emisionin Top Story te gazetarit Sokol Balla Presidenti N

Rrefimi i plote i Visar Zhitit Bisedat me Nishanin Ramen Bashen dhe Berishen per Vatikanin
  • 2015-02-18

Rrefimi i plote i Visar Zhitit Bisedat me Nishanin Ramen Bashen dhe Berishen per Vatikanin

e Merkure 18 Shkurt 20150855 am brbrShkrimtari i njohur Visar Zhiti kandidat per ambasador ne Vatikan rrefen per here te pare ndjesite e tij pas debatit per dekretimin e tij nga presidenti i Republikes Pas takimit me presidentin Nishani dje ne mesdite Zhiti shprehet se refuzimi

Rrefimi i Visar Zhiti Berisha me tha se dekretimi eshte pune e Nishanit per Bashen do isha ambasador
  • 2015-02-17

Rrefimi i Visar Zhiti Berisha me tha se dekretimi eshte pune e Nishanit per Bashen do isha ambasador

e Marte 17 Shkurt 20150906 am brbrShkrimtari i njohur Visar Zhiti kandidat per ambasador ne Vatikan rrefen per here te pare ndjesite e tij pas debatit per dekretimin e tij nga presidenti i Republikes Pas takimit me presidentin Nishani dje ne mesdite Zhiti shprehet se refuzimi i