Rezultate te kerkimit per termin: +Nisma

Meta: total 1000 / total_found 12527 / time 0.006 / keyword[0] nisma / docs[0] 12527 / hits[0] 16769 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Raporti monitorues i KVV-së: Shqetësuese kanalet financiare të kësaj fushate

Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë publikon raportin  e ndërmjetëm të monitorimit III për periudhën  4 22  Qershor 2017. Gjetjet  Subjektet zgjedhore më së shumti nuk publikuan, publikuan me vonesë apo publikuan pjesshëm një Dokument të Plotë Elektoral në lidhje me p

No Pic available
  • 2017-06-23

Partitë politike nuk ia japin postin e kryeparlamentarit Listës Serbe

Kërkesa e Listës Serbe që ta marrë postin e kryetarit të Kuvendit me kusht që ta përkrahë formimin e Qeverisë së re, nuk po përkrahet nga drejtuesit e partive kryesore politike në vend si dhe nga analistët. Kjo çështje, siç thonë ata, është e rregulluar me Kushtetutë, e jo me k

Vendet arabe, 13 kërkesa Katarit për të ndaluar embargon
  • 2017-06-23

Vendet arabe, 13 kërkesa Katarit për të ndaluar embargon

Arabia Saudite, Emiratet e Bashkuara Arabe, Egjipti dhe Bahrejn kanë paraqitur 13 kërkesa në Katar për t’i dhënë fund bllokadës kufitare dhe për të rivendosur marrëdhëniet midis tyre. Brenda 10 ditëve shteti i Gjirit Persik do ti duhet të mbyllë televizionin ndërkombëtar Al Jaz

No Pic available
  • 2017-06-22

Limaj: Nisma nuk bën pazare, as nuk e prish skenën politike

Lideri i Nisma për Kosovën, Fatmir Limaj ka thënë se në zgjedhjet e 11 qershorit ka pritur rezultate më të mira sa i përket koalicionit PAN. Ai ka theksuar se partia që ai drejton nuk bënë pazare po as nuk e prishë skenën politike. Vazhdimisht kemi thënë se Nisma ka rritje dhe ne e ke

No Pic available
  • 2017-06-22

Kola: Të bëjmë ndryshimin kur vjen puna e përfaqësimit të të papërfaqësuarve

Aleanca Popullore për Drejtësi është partia më e re e spektrit politik shqiptar që do të kandidojë për zgjedhjet e 25 qershorit. Gjatë një takimi me mbështetësit, kreu i saj, Bilal Kola tha se kjo shtresë do të përfaqësojë një shtresë të papërfaqësuar më parë që nuk e gjeti

No Pic available
  • 2017-06-22

Deputeti gjerman: Formimi i Qeverisë në Kosovë, i vështirë, spërjashtohen as zgjedhje të reja

Deputeti i Bundestagut, Thorsten Frei pret që zgjedhjet në Shqipëri të kalojnë më mirë se zgjedhjet e fundit. Për qeverinë Rama ai bën një bilanc të përzier. Ndër tjerash, gjatë një interviste për Deutsche Welle, Frei ka folur edhe për Kosovën, duke thënë se ai sheh formim të v

Deputeti i Bundestagut: Pres zgjedhje më të lira e korrekte në Shqipëri
  • 2017-06-22

Deputeti i Bundestagut: Pres zgjedhje më të lira e korrekte në Shqipëri

Deputeti i Bundestagut, Thorsten Frei pret që zgjedhjet në Shqipëri të kalojnë më mirë se zgjedhjet e fundit. Për qeverinë Rama ai bën një bilanc të përzier. Për Kosovën ai sheh formim të vështirë të qeverisë. DW: Siç e dini, të dielën në Shqipëri do të zhvillohen zgjedhje