Rezultate te kerkimit per termin: +Nivele

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.689Z

Siguria në hekurudha, në nivele alarmante

Siguria në hekurudha vijon të ngelet në nivele alarmante. Nga vëzhgimi i kameras sonë, në një prej zonave ku kryqëzohet rruga automobilistike me shinat e trenit, rezulton se nuk plotësohet asnjë kusht minimal sigurie dhe mungojnë semaforët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.013Z

Cani: Informaliteti, në nivele të frikshme

Fondacioni "Qemal Stafa" organizoi dje tryezën me temë "Zhvillimi dhe mirëmenaxhimi i ekonomisë shqiptare", në të cilën morën pjesë përfaqësues të shumtë të shoqërisë civile. Drejtori ekzekutiv i fondacionit, në hapje të tryezës, tha se "ekonomia shqiptare është në prag të sta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:20.348Z

UEFA, 3 nivele per respektimin e rregullave financiare

Projekti per respektimin e rregullave financiare i aprovuar nga UEFA do te strukturohet ne tre nivele per skuadrat e medha, te mesme dhe te vogla. Rregulli qe hyn ne fuqi ne 2012-en, parashikon qe cdo skuader nuk mund te shpenzoje me shume se sa fiton, me perjashtim te investimeve per st

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.382Z

Sigurimet ne nivele shume te uleta

Tregu i sigurimeve vijon te mbetet i kufizuar ne larmine e sherbimeve.Autoriteti i mbikeqyrjes financiare ben te ditur se sigurimet vullnetare, te prones, jetes dhe shendetit jane ne nivele shume te ulta krahasuar me rajonin.Ne prezantimin e raportit vjetor, drejtues te Autoritetit te Mbikeqyrjes Fi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.023Z

Trump fluturon bursat: Asnjëherë më parë në këto nivele

Donald Trump e ka nisur fuqishëm punën e tij si president duke firmosur disa urdhëra që kishte premtuar gjatë fushatës. Një prej tyre ishte anullimi i TPP që e bëri ditën e hënë. Më pas vijoi me pezullimin e vizave për disa vende myslimane dhe nisjen e murit me Meksikën. Këto vep

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.674Z

Jug, ndotja akustike ne nivele te larta

Ndotja akustike ne Qarkun e Gjirokastres paraqitet ne nivele te larta. Sipas shifrave te publikuara nga specialistet e shendetit publik ne Gjirokaster, krahas stresit te perditshem ndotja akustike po behet shkak edhe per shqetesime shendetesore te banoret.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.057Z

Londer ndotja e ajrit ne nivele alarmante

0 brbr brbrNiveli i smogut ne ajer arriti te premten nivele alarmante ne Londer Autoritetet britanike thane se shkak vec tymit te makinave dhe ndotjes industriale u bene edhe ererat e ardhura nga shkretetirat sahariane Probleme pati edhe ne te tjera qytete te Britanise se Madhebrbr brbrTv Klanbrbr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama