Rezultate te kerkimit per termin: +Nivic

Meta: total 292 / total_found 292 / time 0.000 / keyword[0] nivic / docs[0] 292 / hits[0] 571 /
Projekti 100 fshatrat, Rama: Emigrantët po investojnë në vendlindje
  • 2018-09-25

Projekti 100 fshatrat, Rama: Emigrantët po investojnë në vendlindje

Në kuadër të projektit 100 fshatrat, kryeministri Rama tha nga Nivica tha se ky projekt ka ngjallur shumë interes dhe sipas tij, emigrantët po e shohin si mundësi investimi në vendlindjet e tyre. Më vjen mirë që projekti ka ngjallur shumë interes. Emigrantët po shohin mundësi investimi

Tepelena turistike, çelet për herë të parë sezoni në qytet
  • 2018-05-29

Tepelena turistike, çelet për herë të parë sezoni në qytet

Edhe Tepelena do të ketë një sezon turistik zyrtar. Një javë e gjatë me aktivitete nisi në këtë qytet, për të promovuar kapacitete mikpritëse dhe për ta reklamuar Tepelenën me bukuritë e saj natyrore si një destinacion që duhet vizituar në jug. Edhe Tepelena bëhet turistike. Pë

Rama tregon projektin e rrugës Kardhiq-Delvinë (Video)
  • 2018-05-21

Rama tregon projektin e rrugës Kardhiq-Delvinë (Video)

Kryeministri Edi Rama ka uruar një javë të mbarë duke treguar një nga projektet e paketës transformuese. Këtë herë ai ka treguar projektin e rrugës Kardhiq-Delvinë që do të sjellë shumë lehtësi për qytetarët. Mirëmëngjesi dhe me këto pamje të rrugës Kardhiq Delvinë, një ng

Rruga Kardhiq-Delvinë, Rama tregon si lidhet Gjirokastra me detin (Video)
  • 2018-05-21

Rruga Kardhiq-Delvinë, Rama tregon si lidhet Gjirokastra me detin (Video)

Kryeministri Edi Rama ka uruar një javë të mbarë duke treguar një nga projektet e paketës transformuese. Këtë herë ai ka treguar projektin e rrugës Kardhiq-Delvinë që do të sjellë shumë lehtësi për qytetarët. Mirëmëngjesi dhe me këto pamje të rrugës Kardhiq Delvinë, një ng

No Pic available
  • 2018-03-30

Turizmi Kulturor, projektet e reja kërkimore në Arkeologji

Një sërë projektesh shkencore të miratuara së fundmi nga Këshilli Kombëtar i Arkeologjisë, synojnë që përgjatë këtij viti në zgjerimin e gërmimeve arkeologjike, përmes të cilave do të përfitohet informacion i ri mbi qytetet antike dhe sitet arkeologjike të vendit tonë, duke rrit

No Pic available
  • 2018-03-29

Turizmi Kulturor, Kumbaro zbulon projektet e reja kërkimore në Arkeologji

Një sërë projektesh shkencore të miratuara së fundmi nga Këshilli Kombëtar i Arkeologjisë, synojnë që përgjatë këtij viti në zgjerimin e gërmimeve arkeologjike, përmes të cilave do të përfitohet informacion i ri mbi qytetet antike dhe sitet arkeologjike të vendit tonë, duke rrit

Hidrocentralet në Nivicë, si u shkel premtimi i vitit 2015
  • 2018-02-13

Hidrocentralet në Nivicë, si u shkel premtimi i vitit 2015

Pas kanioneve të Osumit, Top Channel i ra këmbanave të alarmit edhe për kanionet e Nivicës në Tepelenë, një tjetër monument natyror i mbrojtur me ligj që prej vitit 2002, ku janë dhënë leje për ndërtim hidrocentralesh. Dy prej lejeve të dhëna në kohën e qeverisë Berisha në vitin