Rezultate te kerkimit per termin: +Njkohsisht

Meta: total 535 / total_found 535 / time 0.000 / keyword[0] njkohsisht / docs[0] 535 / hits[0] 638 /
Azilkërkuesit, ministri i Brendshëm gjerman jep dorëheqjen
  • 2018-07-02

Azilkërkuesit, ministri i Brendshëm gjerman jep dorëheqjen

Ministri i Brendshm Horst Seehofer, kryetar i partis kristiansociale (CSU) simotr e partis kristiandemokrate (CDU) deklaron drheqjen nga t dyja postet politike. Kt ai e deklaroi n mbledhjen e kryesis s partis n Mynih. Ktij vendimi i paraprin grindjet lidhur me politikn e azilit ndaj refugjatve n ven

No Pic available
  • 2018-02-17

KOSOVA 10 VJET E PAVARUR: JO SHUMË PËR TË FESTUAR

Kosova feston 10 vjet pavarësi: Por problemet nuk janë pakësuar. Vendi ka nevojë pr reforma. Impulset pr to duhet t vijn nga brenda dhe nga jasht vendit, mendon Vilma Filaj-Ballvora. E gjitha q ne kemi sht pavarsia”, sht prgjigjia lakonike e nj studenti nga Kosova duke iu prgjigjur pyetjes

FEJA ISLAME DHE PERËNDIMI NUK JANË KONTRADIKTË
  • 2017-12-10

FEJA ISLAME DHE PERËNDIMI NUK JANË KONTRADIKTË

“Numri i myslimanve n Europ do t rritet dukshm ” dhe “Europa do t bhet m myslimane”. Kshtu ose n mnyr t ngjashme formulohen kryetitujt n shumicn e medieve n Gjermani, q kan raportuar mbi rezultatet e hulumtimit t institutit studimor n SHBA Pew Research Center. Nj katastrof 

Pse feja islame dhe Perndimi nuk jan kontradikt
  • 2017-12-10

Pse feja islame dhe Perndimi nuk jan kontradikt

Sipas nj studimi t institutit t Uashingtonit Pew Research Center numri i myslimanve n Europ do t rritet. Megjithat kjo nuk sht arsye pr t ndjellë fantazmn e islamizimit t Perndimit, mendon Loay Mudhoon.   Nga Loay Mudhoon Numri i myslimanve n Europ do t rritet dukshm dhe Europa do t bhet m my

No Pic available
  • 2017-12-08

Gjermani, socialdemokratt rizgjedhin Schulz me 81,94 prqind

Martin Schulz u rizgjodh n kongresin e partis socialdemokrate, SPD, me 508 vota pro kundrejt 97 kundr. SPD u shpreh pr bisedime sondazhi me unionin konservator pr krijimin e qeveris, por me rezultat t hapur. Martin Schulz n mbrmjen e s enjtes (07.12) n kongresin e partis SPD n Berlin u rizgjodh krye

Francë, qindra përkrahës kundër stilit autoritar të Macron
  • 2017-11-15

Francë, qindra përkrahës kundër stilit autoritar të Macron

Pikrisht n jubileun e gjashtmujorit qindra prkrahs t presidentit  Macron deklarojn se distancohen nga mbshtetja pr t. N nj letr t hapur ata kritikojn stilin autoritar brenda lvizjes s tij. “100 demokratt” e quan veten grupi i kryengritsve, ndr t cilt bjn pjes edhe disa prfaqsues t zgjed

PUTINI DHE HIJA E STALINIT
  • 2017-11-02

PUTINI DHE HIJA E STALINIT

Gjithsesi: presidenti Vladimir Putin pruroi vetm 40 minuta m kmb larg Sheshit t Kuq nj memorial t ri pr viktimat e represionit politik – “Murin e Vajtimit”. Kjo duhet vlersuar. Deri tani Putini sht shprehur n mnyr kontradiktore lidhur me Stalinin. Ai e quante dikur diktatorin gjeo