Rezultate te kerkimit per termin: +Njsin

Meta: total 36 / total_found 36 / time 0.000 / keyword[0] njsin / docs[0] 36 / hits[0] 61 /
No Pic available
  • 2017-06-07

Lufta gjasht ditore e 1967-ës: Pse fitorja e Izraelit ka ln gjurm t thella edhe sot

Para 50 vjetsh nis lufta gjasht ditore: Izraeli sulmoi njkohsisht tre vende arabe fiqnj, q kishin krcnuar t asgjsonin shtetin hebre. Fitorja e Izraelit ka ln gjurm t thella n rajon edhe sot. Ndihej si nj krcnim ekzistencial pr Izraelin, kujton Moshe Milo kohn para shprthimit t lufts. Milo ishte asko

No Pic available
  • 2010-09-02

Ndryshojnë ligji dhe taksat për kazinotë

Ministria e Financave: Procedurat pr lotarit kombtare, bingon dhe makinat elektronike Ndryshon srish projektligji “Pr lojrat e fatit”, e bashk me t edhe niveli i taksave q duhet t paguajn shoqrit e bixhozit. Ministria e Financave e ka vendosur kt her theksin te lotarit kombtare, duke u d

No Pic available
  • 2010-09-02

Rritja e pagave në shëndetësi, diplomaci, aviacion dhe mbrojtje

Vendimi hyn në fuqi vnga 1 korriku i këtij viti Hyn n fuqi vendimi pr rritjen e pagave t infermierve nga 1 korriku i ktij viti. Sipas vendimit t qeveris, t marr m 8 korrik pr sistemin e infermieristiks rritja do t jet n masn 11 pr qind. Prfitojn shtes n pag punonjsit e infermie

No Pic available
  • 2010-08-28

Operacionet anti-drogë, në pranga 4 persona në Tiranë

Dy aksione t ndara t policis s kryeqytetit kan uar n pranga 4 persona ndrsa jan sekuestruar m shum se 5 kilogram lnd narkotike e llojit marijuan dhe kokain. N operacionin e koduar “Xhamlliku” u arrestuan n flagranc tre shtetas, si posedues dhe shprndars s drogs. Alma Katragjini: “N

No Pic available
  • 2010-08-28

Droga te Xhamlliku, mes të arrestuarve edhe një italian

Tiran Antidroga prangosi Sadok Akkarin dhe dy vllezrit Eri dhe Endrit Dervishi Nj shtetas italian rezulton se sht i implikuar n grupin e trafikut t drogs, q u godit dy dit m par n Tiran, ku u sekuestruan mbi 5 kg kanabis. Bhet fjal pr tre personat e arrestuar gjat nj operacioni te zona e “Xha

No Pic available
  • 2010-08-27

Sa përdoret shqipja në komunat e Maqedonisë?

Funksionar t lart t BDI e kan riaktualizuar ditt e fundit shtjen e prdorimit zyrtar t gjuhs shqipe Dy vite pas miratimit t ligjit pr prdorimin e gjuhve n Maqedoni, n radht e partis partnere n koalicionin qeveritar, BDI, dhe midis analistve politik, n prgjithsi mbizotron mendimi se zbatimi i ktij ak

No Pic available
  • 2010-08-20

Temperaturat e larta, jugu përfshihet nga flakët

N jugun e vendit jan shfaqur vatra t shumta zjarri t cilat po ndihmohen nga temperaturat dhe ererat. N rrethinat e Gjirokastrs kan shprthyer flakt n disa vatra n drur t pishave t pyllit duke djegur nj mas t madhe t tyre. Banort e zonave kan lajmruar njsin zjarrfikse t cilt edhe pse kan mbrritur Bren