Rezultate te kerkimit per termin: +Njsis

Meta: total 64 / total_found 64 / time 0.000 / keyword[0] njsis / docs[0] 64 / hits[0] 80 /
No Pic available
  • 2017-06-07

Lufta gjasht ditore e 1967-ës: Pse fitorja e Izraelit ka ln gjurm t thella edhe sot

Para 50 vjetsh nis lufta gjasht ditore: Izraeli sulmoi njkohsisht tre vende arabe fiqnj, q kishin krcnuar t asgjsonin shtetin hebre. Fitorja e Izraelit ka ln gjurm t thella n rajon edhe sot. Ndihej si nj krcnim ekzistencial pr Izraelin, kujton Moshe Milo kohn para shprthimit t lufts. Milo ishte asko

REZULTATET E PARA T NJSIS 5
  • 2011-05-09

REZULTATET E PARA T NJSIS 5

Ne Njesine 5 ne Tirane e cila ende nuk eshte pasqyruar ne tabelen e pergjithshme te votave jane numeruar deri tani 13 QV nga 65 QV te kesaj zone. Rezultati i deritanishem eshte 3740 Rama dhe 2549 Basha. Pra rreth 1200 vota te cilat sapo te pasqyrohen ne numerimin total do ta thellojne rezultatin.

No Pic available
  • 2010-09-02

Shqipëria do të shkollojë oficerët e Kosovës

Bisedimet Shefi i Shtabit t Prgjithshm, vizit zyrtare n Prishtin Shqipria do t vazhdoj t trajnoj dhe shkolloj oficert dhe kuadrot e ushtris s Kosovs. Dje n Prishtin ka qen pr nj vizit zyrtare, shefi i shtabit t ushtris shqiptare, gjenerali Maksim Malaj, i cili sht takuar me ministrin e Mbrojtjes, F

No Pic available
  • 2010-09-01

Kreu i rrugorëve: Akset rurale, burim aksidentesh

Fier N dy muajt e fundit, 6 mij masa pr shofert, 10 viktima nga ngjarjet rrugore Mungesa e sinjalistiks n rrugt rurale t Fierit sht burimi kryesor i aksidenteve. Kreu i sektorit t qarkullimit rrugor t Fierit, Artan Osmani, sht shprehur pr “Shqip” se aksidentet me pasoja m t rnda dhe me

HEC-et, ftohen në prokurori ministrat e Ekonomisë
  • 2010-08-31

HEC-et, ftohen në prokurori ministrat e Ekonomisë

Dy ministrat e fundit, Ruli dhe Prifti, thirren pr dshmi. Koncesionet, hetimet shtrihen deri te qeveria Dy ministrat e fundit t Ekonomis, Genc Ruli, dhe Dritan Prifti, jan ftuar n prokurori pr t dhn shpjegime pr hetimin e nisur nga njsia Task Forc pas akuzave publike t opozits n drejtim t deputetes

No Pic available
  • 2010-08-31

Policit iu ngrit pritë kur po kthehej nga shërbimi

Ngjarja Policia e Shkodrs pohoi zyrtarisht se efektivi sht vrar n krye t detyrs rreth ors 02:20 t s diels. Viktima ishte punonjs i njsis rajonale t qarkullimit rrugor t ktij qarku. Ai punonte n patrulln e rrugorve n qytet, por dje kishte qen me shrbim n Rre, pasi atje kremtohej festa e fshatit. Vik

No Pic available
  • 2010-08-31

Zjarret, në fundjavë u dogjën 400 ha pyje e 1200 ha kullota

Raporti i Ministris s Mjedisit: Pushteti vendor neglizhon Fundi i vers vazhdon t jet problematik sa u prket zjarreve. Ministria e Mjedisit raportoi dje pr dmtimin e rreth 400 hektarve pyje dhe rreth 1200 hektarve kullota vetm gjat fundjavs dhe dits s hn. N raportin e prpiluar nga drejtorit rajonale