Rezultate te kerkimit per termin: +Njsoj

Meta: total 102 / total_found 102 / time 0.000 / keyword[0] njsoj / docs[0] 102 / hits[0] 111 /
No Pic available
  • 2017-06-07

Lufta gjasht ditore e 1967-ës: Pse fitorja e Izraelit ka ln gjurm t thella edhe sot

Para 50 vjetsh nis lufta gjasht ditore: Izraeli sulmoi njkohsisht tre vende arabe fiqnj, q kishin krcnuar t asgjsonin shtetin hebre. Fitorja e Izraelit ka ln gjurm t thella n rajon edhe sot. Ndihej si nj krcnim ekzistencial pr Izraelin, kujton Moshe Milo kohn para shprthimit t lufts. Milo ishte asko

No Pic available
  • 2010-09-02

Lohan: Shqipëria ka bërë vetëm gjysmën e rrugës

Intervista Ambasadori i BE: Tentativa pr eurobondin nuk ishte gjja e duhur N mbyllje t mandatit t tij n Shqipri, ambasadori i Komisionit Europian n Tiran, Helmut Lohan, flet pr prshtypjet e tij mbi zhvillimet demokratike dhe rrugn e vendit ton drejt BE-s. N nj intervist t dhn pr Tv “Alsat&rdq

No Pic available
  • 2010-08-31

Enrico Lo Verso: I dashuruar me Shqipërinë

Aktori i mirnjohur italian, Enrico Lo Verso, kthehet n Shqipri pas 17 vitesh. Ishte “L’America” filmi i shumprfolur i regjisorit Gianni Amelio q e solli pr t parn her n vendin ton. Pas ksaj nuk u kthye m, edhe i kishte thn vetes se duhej t vinte. Tashm ai sht pjes e Festivali Ndrko

No Pic available
  • 2010-08-31

Gjuha greke, kërkohet rikonceptim i përmbajtjes së njohurive

MEGA, partia e minoritetit grek: Mungesa e teksteve n gjuhn greke sht neglizhenc e shtetit MEGA, partia m e re e minoritetit etnik grek, kapublik shqetsimin e nxnsve dhe prindrve pr mungesn e teksteve shkollore n gjuhn greke. Ky ka qen qllimi i takimit t realizuar n Sarand, ku pjesmarrs ishin autor

No Pic available
  • 2010-08-30

Besnikëria dhe lutja, lidhja e ngushtë mes tyre

Mungesa e besnikris sht dika q ka t bj me natyrn e gjrave t gjalla. Zogjt, gjitart, amfibt madje edhe peshqit i tradhtojn partnert, duke i detyruar ata q m s paku t jen vigjilent. Edhe njerzit nuk bjn prjashtim n kt trsi qeniesh q tradhtojn. Edhe pse tradhtia sht nj veprim q dnohet haptazi publikish

No Pic available
  • 2010-08-30

Të shëmtuarat, si ndihen dhe e përjetojnë këtë fakt

Edhe pse sht shum e vshtir pr t’u pranuar, ky sht fati i trishtuar i femrave t shmtuara: t mos trajtohen asnjher si t tjerat A e keni menduar ndonjher se cili sht sekreti i bukuris? Nj fytyr simetrike dhe sasia e duhur e hormoneve. Ky sht nj rregull q vlen si pr meshkujt ashtu edhe pr femrat,

No Pic available
  • 2010-08-27

Thank you

Askush nuk thot m “faleminderit”. Lamtumir fisnikve anglez Nj sondazh tregon se si fjala tipike angleze sht drejt zhdukjes: 50 pr qind nuk e prdorin, sepse preferojn fjaln zvendsuese “Cheers”. Tendenca e re gjuhsore shfaq edhe paaftsin e njerzve pr t treguar vlersimin e tyre