Rezultate te kerkimit per termin: +Njhersh

Total: 120
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.419Z

Të përndjekurit: Rama, kërko falje për krimet e babait

N ditn e fundit t protestave t opozits pr kt vit, me pankarta n duar dhe fotografin e ish-diktatorit bolshevik, Stalin, dhjetra ish t prndjekur dhe t persekutuarit politik e prfaqsues t shoqatave protestuan srish para Bashksi s Tirans. Protestuesit i krkuan kryebashkiakut Edi Rama, njhersh kryetar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.873Z

Tregu kosovar i varur nga Serbia

Tregu i Kosovs, q nga paslufta, vazhdon t mbett i varur nga produktet e importuara nga Serbia. Ky sht konstatimi n tryezn me tem “Ndikimi i politiks n prodhimin vendor”t organizuar nga lvizja Vetvendosje,ku prodhuesit kosovar kan shprehur paknaqsit pr pabarazin n treg. "Kufij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.477Z

LSI, Beqiraj: Rama tu përgjigjet akuzave për drogën

Zv.ministri i Ekonomis, Leonard Beqiraj, n emr t LSI-s i krkoi dje publikisht Edi Rams t prgjigjet n mnyr publike pr akuzat q i jansi prdorues droge. N nj konferenc pr media, zv.ministri i Ekonomis tha se Inspektorati i Lart i Deklarimit dhe Kontrollit t Pasuris duhet t kontrol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

PD mirpret Paktin, Patozi: Me propozimet tona m i arrir

Nnkryetari i Partis Demokratike, njhersh edhe Kryetari i Grupit t saj Kuvendor, Astrit Patozi, u shpreh se Pakti Kombtar pr reformn n drejtsi i propozuar nga Partia Socialiste sht i mirpritur. Ai theksoi se ai sht n prputhje me frymn e Kushtetuts dhe se me propozimet e demokratve do t prmirsohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.885Z

Dënohet me burg perjetë për spiunazh në Kubë

Analisti n pension i Departamentit t Shtetit, Kendal Majers, sht dnuar me burgim t prjetshm, pr shkak t spiunimit pr Kubn, pr afro 30 vjet. Bashkshortja e tij, Gvendolin, njhersh patrnere n spiunazh, do t vuaj dnimin prej 6 vjetsh. N nntor t 2009-s, Majers sht deklaruar fajtor pr “spiunim dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.391Z

Zëvendëskryeministri Meta, vizitë në Maqedoni

Zvendskryeministri dhe njhersh ministri i Jashtm, Ilir Meta, do t zhvilloj nj vizit zyrtare n Maqedoni. N vizitn e tij n shtetin fqinj zvendskryeministri Meta do t takohet me Kryeministrin Nikolla Greuvski; Presidentin Gjorgje Ivanov; kryeparlamentarin Trajko Veljanovski dhe homo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.408Z

Ligji organik për Presidentin, socialistët kundërshtojnë veten

Socialistt kundrshtojn nj ligj organik pr Presidentin n kto momente edhe pse tre vjet m par kan qen ata q kan propozuar nj draft t till. Sipas tyre, ligji organik pr kreun e shtetit mund t pranohet vese n rastin kur ky t jet pjes e nj pakete ndryshimesh q rrit pavarsin e instituc

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama