Rezultate te kerkimit per termin: +Njkohsisht

Total: 528
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.157Z

Meta në Srebrenicë: Ngjarje të tilla nuk duhet të ndodhin më

Zvendskryeministri dhe njkohsisht Ministr i Jashtm Ilir Meta, kahomazhe n 15-vjetorin e Masakrs s Srebrenics. Gjat ceremonis shefi i diplomacis shqiptare sht pritur nga Presidenti i Bosnje-Hercegovins, Haris Silajdzic. N fjaln e tij ai deklaroi se t gjith duhet t msojm nga e kaluara pr t mos lejuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.849Z

Biberaj: Presidenti t zgjidhet nga populli

Deputeti i Partis Demokratike, njkohsisht zv.President i Asambles Parlamentare t Kshillit t Europs, Aleksandr Biberaj, mbshtet zgjedhjen e Presidentit t Republiks nga populli, duke e konsideruar kt si mnyrn m t mir dhe m demokratike. N nj prononcim pr mediat, z. Biberaj thekson se zgjedhj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.818Z

Meta tur në Lindjen e Mesme, kërkon njohjen e Kosovës

Zv.kryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme Ilir Meta, zhvilloi nj tur takimesh zyrtare n Qipro, Siri dhe Liban. Gjat ktyre takimeve u diskutua mbi intensifikimin e marrdhnieve dypalshe n fusha me interes reciprok dhe n kuadr t organizatave ndrkombtare ku vendet jan pal. "Kam zhvillua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.596Z

Rezoluta e PE-së, PR: Qeveria përmbushi reformat

PR-ja prshndeti dje miratimin e rezoluts pr Shqiprin nga PE-ja q, sipas saj, shnon arritjen m madhore n procesin e heqjes prfundimtare t vizave pr shqiptart, proces n t cilin, sipas Traktatit t Lisbons, vota e Parlamentit Evropian sht prcaktuese. Republikant prmes nnkryetarit Aleksandr Garuli shpr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.117Z

Breg Lumi, Hapet një çerdhe e re, kapaciteti 80 fëmijë

N zonn e Bregut t Lumit, n njsin bashkiake nr. 11 do t hap dyert nj erdhe pr fmijt e ksaj zone periferike. Godina do t funksionoj si nj institucion i integruar, erdhe/kopsht, dhe sht rehabilituar me nj fond prej 27.327.274 leksh nga t ardhurat e Bashkis s Tirans. Kryebashkiaku Ra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.364Z

Meta mbledh kryesinë: Transparenca e vërtetë, bërja e Kodit Zgjedhor

Meta, thirrje opozitës: Të amendojmë kodin e ri Kreu i LSI-s, Ilir Meta, u bri dje srish ftes socialistve t amendojn Kodin Zgjedhor n funksion t brjes s transparencs s zgjedhjeve t shkuara, por edhe pr t garantuar procesin zgjedhor pr pushtetin lokal. Duke folur n mbledhjen e k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.063Z

Xhufi: Reforma zgjedhore e vonuar

Tiran (start)-Nnkryetari i Lvizjes Socialiste pr Integrim, dhe njkohsisht Kryetari i grupit Parlamentar, E Majta pr Integrim Pllumb Xhufi, deklaroi sot gjat nj konference pr shtyp, se reforma zgjedhore si dhe ajo n Drejtsi jan t vonuara. Reforma zgjedhore sht karakterizuar nga nj qasje prjashtue

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama