Rezultate te kerkimit per termin: +Njra

Total: 444
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.331Z

Evolucioni dhe besimi, prjashtuese t njra tjetrs?

Disa here me ka qelluar te lexoj shkrime e opinione ne lidhje me "deshtimin shkencerisht te evolucionit", ndersa ne sfond nenkuptohej se kjo perkthehej ne triumf te besimit - qofte ne revista e gazeta, qofte ne lista e-maili, qofte dhe ne programe televizive. Ne te njejten kohe paralelisht me keto o

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.060Z

Aksident n Gjirokastr

Gjirokastr (start)- Nj aksident i rnd, por pr fat ende pa viktima ka ndodhur sot n qytetin e gurt t Gjirokastrs. Dy makina jan prplasur fort me njra-tjetrn, duke shkaktuar nj aksident t rnd. Ngjarja ndodhi mngjesin e ksaj t diele n shtitoren e qytetit. Njra prej makinave mbante targa Tirane, ndrsa t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.331Z

Qelizat e trurit punojnë më ndryshe nga çështë menduar

Pr her t par, shkenctart kan zbuluar q aksonet jo vetm q transmetojn informatn, por ato mund ta kthejn at lart ose posht me nj stimulim t caktuar. Shkenctart e din q informacioni ndrmjet qelizave trunore udhton nprmjet zgjatimeve t quajtura aksone. Pr her t par shkenctart kan zbu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.827Z

Ngërçi politik, Bosch: Rruga e vetme, kompromisi

Reagon ambasadori i OSBE-së: Nuk kam asnjë ide Ambasadori i OSBE-s, Robert Bosch, reagoi dje pas dshtimit t kompromisit politik, duke thn pr mediat: “Jam jashtzakonisht i zhgnjyer”. Bosch tha se palt duhet t gjejn nj rrugzgjidhje pr zgjidhjen e ngrit politik.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Identifikohet viktima e aksidentit n autostrad

sht identifikuar viktima q humbi jetn n aksidentin n autostradn Durrs-Tiran teksa po kalonte rrugn. Ai sht Avdulla Selimaj, 55 vje, banues n lagjen nr.18 t Durrsit. Sipas burimeve, 55 vjeari u godit pr vdekje rreth ors 20:20, teksa po kalonte nga njra an e rrugs n tjetrn pran pularis "Floryhen"

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.197Z

Aksidentohet për vdekje 72-vjeçarja

Nj 72-vjeare sht aksidentuar pr vdekje nga nj betoniere n bulevardin Zhan Dark n Tiran. Sipas policis, viktima sht Frosina Baboi. 72 vjearja ka qen duke kaluar nga njra an n ann tjetr t rrugs n afrsi t urs s Tabakve, kur sht prplasur nga betoniera. Prplasja ka qen shum e fort dhe Baboi ka vdekur n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.106Z

Pastrimi, bllokohet autostrada Tiranë - Durrës

Pastrimi i kanaleve buz autostrads Tiran- Durrs shkaktoi dje nj trafik t rnduar automjetesh. N aksin Tiran - Durrs, segmenti nga Maminasi deri n Vor ka qen plotsisht i bllokuar. Automjetet me destinacion plazhin e Durrsit kan qndruar pr shum koh n radh, pasi n kt pjes t autostrad

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama