Rezultate te kerkimit per termin: +Njerzit

Meta: total 1000 / total_found 1439 / time 0.000 / keyword[0] njerzit / docs[0] 1439 / hits[0] 2021 /
Exchange në Tiranë grabit qytetarin, policia: Skemi çbëjmë, ajo goca (VIDEO)
  • 2019-04-08

Exchange në Tiranë grabit qytetarin, policia: Skemi çbëjmë, ajo goca (VIDEO)

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në Facebook denoncimin e një qytetari, i cili ka mbetur i pakënaqur nga shërbimi në një pikë të këmbimit valutor, ku i kanë mbajtur komision një shifër të konsiderueshme parash. Për 1100 paund të këmbyera me lek, qytetari është detyruar t

No Pic available
  • 2019-04-02

Librazhd/ Tentojnë të bllokojnë Ramën, arrestohet kreu i PD dhe 5 të tjerë

Kryeministri Edi Rama ndodhej sot në qarkun e Elbasanit ku kreu dy takime për BashkinëQëDuam në Prrenjas dhe Librazhd. Nga aty, kryeministri nuk kurseu as sulmet politike për rivalët e tij, por në kuadër të aksionit opozitar, duket se këta të fundit i janë përgjigjur me revoltë. Sipas

Pse protestat paqësore u shndërruan në brutale në Algjeri?
  • 2019-03-10

Pse protestat paqësore u shndërruan në brutale në Algjeri?

Ishin protetat m t ashpra deri tani kundr presidentit n mosh t thyer Bouteflika: Dhejtra mijra protestuan paqsisht vetm n Algjer, edhe pse autoritet donin t’i ndalonin. Por m pas atmosfera u prshkallzua. Prleshje n rrug, 200 t plagosur, nj muze i plakitur: N valn e protests masive kundr presid

Top Story/ Biznes me vdekjen, në Zall Herr krijohen varre private në shkelje me ligjin
  • 2019-03-06

Top Story/ Biznes me vdekjen, në Zall Herr krijohen varre private në shkelje me ligjin

Mungesa e hapësirave në varrezat publike ka shkaktuar një situatë kaosi në fushën e shërbimeve funerale. Një rast i tillë është krijimi i atyre që quhen varreza private. Sot jemi në një situatë informaliteti të plotë përsa i përket edhe këtyre varrezave. Ligji shqiptar e njeh të

Top Story/ Varrezat ndërtohen si pallatet, pa uniformitet dhe pa asnjë estetikë
  • 2019-03-06

Top Story/ Varrezat ndërtohen si pallatet, pa uniformitet dhe pa asnjë estetikë

Nëse viziton si turist Shqipërinë, impaktin e parë, e merr që në fluturim. Nga një lartësi e konsiderueshme, shikon një kaos urban, qytete të ndërtuara e zhvilluara pa asnjë rregull dhe aspak estetikë. E gjitha vjen si pasojë e ndërtimeve informale, korrupsionit, mungesës së një vi

Top Story/ Agjencia e Barnave, një institucion fantazmë që nuk ka as laborator
  • 2019-02-27

Top Story/ Agjencia e Barnave, një institucion fantazmë që nuk ka as laborator

Cilësia e barnave ndonjëherë është edhe perceptim. Por në momentin kur nuk kemi asnjë mënyrë kontrolli të cilësisë, atëherë perceptimi ka më tepër vlerë. Kjo që shihni, është një godinë fantazëm, një institucion shtetëror, i quajtur Agjencia Kombëtare e Barnave dhe Pajisje

No Pic available
  • 2019-01-13

Laura Bush, si e humbi shokun e ngushtë n aksident

Laura Bush dhe bashkëshorti i saj, ish-presidenti amerikan Xhorxh Bush Ish-zonja e par e Ameriks Laura Bush, n librin e saj me kujtime, teksa tregon pr fmijrin, ndalet tek nj aksident q i mori jetn miku t saj m t mir, Majkut. Ja çfarë shkruan ajo: 6 Nntori ishte e mrkur, por at nat ne kishim dal,