Rezultate te kerkimit per termin: +Njer

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.591Z

KE: Rritet tregtia me njerëz

Tregtia me njerëz në Evropë është rritur për 18 për qind në periudhën 2008-2010, krahasuar me vitet paraprake. Në raportin e Komisionit Evropian thuhet se 23,632 njerëz kanë qenë viktima të tregtisë në këtë pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.434Z

Rikthehet H1N1, vdesin 20 njerëz

H1N1 godet sërish. Deri më tash më shumë se 20 njerëz janë raportuar të kenë vdekur nga ky grip në Shtetet e Bashkuara. Rishfaqja e kësaj epidemie që mori hov në vitin 2009 ka ngritur shqetësime të mëdha në botë. Me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:12.602Z

Jam biseksuale sepse i dua njerëzit

Në një intervistë për “Out” tri vjet më parë, ajo u shpreh se nuk i pëlqente t’i ndante njerëzit në heteroseksualë dhe homeseksualë, e tani këngëtarja Kesha ka folur hapur mbi biseksualitetin e saj në një in

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.396Z

Ndalo trafikimin e qenieve njerëzore (Video)

Rrjeti Rinor i kryeqytetit, zhvilloj aktivitetin e tyre për fushatën kundër trafikimit të qenieve njerëzore, në kishën “Shën Ndou” në Prishtinë ku të pranishëm ishin qytetarë të shumtë nga religjione të ndry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.833Z

Tajfuni Nari godet Vietnamin, 122.000 njerëz evakuohen

VIETNAM-Pemë të rrëzuara dhe qindra shtëpi të shkatërruara janë pasojat e Tajfunit Nari që goditi Vietnamin në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme. Sipas mediave shtetërore dhjetra mijëra njerëz u detyru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.644Z

Në pranga trafikanti i qenieve njerëzore

I shantazhonte dhe i kërcënonte femrat që të kryenin marrëdhënie seksuale për përfitime personale. I dyshuari M. S sot ka përfunduar në pranga nga ana e policisë në Prizren. Arrestimin e ka konfirmuar Zyra për informim e Policisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.906Z

Diagnozat në internetrrezikojnë miliona njerëz 

Sëmundjet po avancojnë tek njerëzit që diagnostikohen vetë duke bërë kërkime për sëmundjet e tyre në internet.Kjo sindromë e re po shfaqet në gjithë botën ku njerëzit po gjejnë rrugën më të shkurt&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama