Rezultate te kerkimit per termin: +Njeriu

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.628Z

Njeriu votë dhe njeriu vlerë

Nga Shpëtim LAME Kjo fushatë ndryshon shumë nga të tjerat. Ka nisur shumë më herët, sesa e parashikon koha ligjore. Është e tejngarkuar me spektakël, për rrjedhojë e shoqëruar edhe nga shpenzime financiare, për të cilat deri tani askush nuk ka bërë sqarime përkatëse, sesa janë dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.439Z

FOTOT/ Njeriu elefant i Kinës

Një burrë 39 vjeçar është i prekur nga një sëmundje e rrallë, e për pasojë në fytyrën e tij është rritur një tumor me peshë 16 kg. Huang Chuncai ka vuajtur nga neurofibromatosa që kur ishte 4 vjeç. Ai mendohet se është rasti më i keq i prekur nga kjo sëmundje, që e ka shp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.958Z

OBSH: Virusi NCOV, transmetohet nga njeriu tek njeriu

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka bërë të ditur se virusi i ri i gripit NCOV që shkakton pneumoni dhe shkatërrim të veshkave mund të transmetohet nga njeriu tek njeriu nëpërmjet kontakteve të afërta. Paralajmërimi vj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.633Z

Njeriu, sa i çuditshëm!

Zyrtarisht u mbyll dje ekspozita e piktorit të njohur, Stefan Taçi, i njohur ndryshe si Stefo, e titulluar "Njeriu". Por ka ende një shans për ta parë, nëse gjendet ndonjë mik atypari, në galerinë "Kledio", ku ajo qëndroi e hapur për më shumë se dhjetë ditë. Ishte një ndër ekspozit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.492Z

Retro/Press: Njeriu lind!

As kam besuar dhe as që do të besojn kurr në atë filosofi të tepër të butë e të mëshirëshme që na mëson se njerëzit janë një soj dhe se ajo q’i bën të duken të ndryshmë është gjendja shoqërore, influenca që ka mbi “ta vëndi dhe shoqëria në të cilën jetojnë njerëzit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.022Z

Dhuruesi: Njeriu më viril i Europës

Ed Houben ka një mënyrë të pazakontë për të kaluar kohën e lirë. Ai ka fjetur me një numër të madh grash që kërkojnë nga ai fuqitë legjendare të inseminimit. Dhe ai është i bindur të vijojë me këtë shërbim   John Laurenson, BBC Në një fermë në Gjermaninë Veri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.146Z

Rama, njeriu anti-marrëveshje

04-04-2012 / Gazeta 55 Njeriu i nomenklaturës komuniste e ka mbështetur karrierën e vet te destabilizimi. Ai s’u qëndron dot marrëveshjeve që ndihmojnë vendin të demokratizohet dhe të integrohet në BE. Njeriu i 21 janarit dhe i mospranimi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama